Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Lesy ČR pracují na zadržení vody v krajině, obnovily mokřad na Hodonínsku

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 8 měsíci
Martin Bárta
Lesy ČR - mokřad na Hodonínsku
Lesy ČR - mokřad na Hodonínsku
Foto: Lesy ČR

Lesy ČR v rámci svého programu „Vracíme vodu lesu“ obnovily další mokřad na Hodonínsku o ploše 1.22 hektarů. Díky jeho obnově a odbahnění vznikne další prostor pro přirozené zadržení vody v krajině.

Velký mokřad dostal novou nádrž, která není regulovatelná a mohou ji tak ovlivňovat pouze přírodní podmínky. Zároveň došlo k odtěžení přibližně 13 tisíc metrů krychlových sedimentu tedy převážně bahna na dně mokřadu. Mokřad tak podpoří i celý okolní biotop a poslouží nejen během suchých dnů živočichům a rostlinám.

Práce na celém mokřadu vyšly na 3,9 milionů korun bez DPH a jsou dalším z mnoha projektů v rámci programu „Vracíme vodu lesu“, díky kterému Lesy ČR opravují a vytvářejí stovky menších nádrží, mokřadů, rybníků či potoků které jsou důležitou součástí lesů.

Zadržování vody v krajině je v posledních letech i díky klimatickým změnám stále častější téma nejen v ČR. Díky suchým a tropickým létům dochází k vysychání života v lesích a podpoře šíření neblahých vlivů jakými jsou kupříkladu kůrovcové kalamity. Stále častěji tak dochází ke vzniku podobných projektů, které by měli obnovit přirozené funkce a zdraví lesa.

Líbil se vám článek?

Zdroj: Lesy ČR

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme