EnergoZrouti.cz

Tesla chystá novinku. U nabíječek elektromobilů by mohly přibýt restaurace

  
Martin Bárta
5. 6. 2021 ▪ 09:20

Elon Musk zase kuje pikle! Podle nových ochranných známek, které si jeho Tesla zaregistrovala se chystá na otevření restaurací přímo u svých nabíjecích stanic. To by mohl být do budoucna problém pro standardní čerpací stanice.

Tesla
Tesla
Foto: Manny Becerra / Unsplash

Že se vám občas nápady excentrického miliardáře Elona Muska zdají šílené? Není divu, mnoho z nápadů s kterými Musk už dříve přišel brali lidé jako humor, on je ale dovedl až do konce a vznikl tak třeba známý plamenomet, který vlastně není plamenometem. Ačkoliv se Musk velmi často pouští do velmi převratných technologií, tentokrát tomu bude jinak.

Firma už si nechala zaregistrovat ochranné známky

Jak uvedl před několika dny server electrek.co – Tesla, která je výrobcem světově známých elektromobilů se možná chystá na otevření restauračních služeb u svých superchargerů, tedy rychlých nabíječek na svá vozidla.

Tesla si totiž nedávno pořídila nové ochranné známky pro svou značku restauračních služeb. To by mělo být znamením, že by se konečně chystala uvést v realitu už dříve chystaný projekt restaurací u svých nabíječek.

Žádosti o ochranné známky v současné době čekají na zpracování. Jak ale z registrovaných známek vyplývá, mohlo by se jednat o restaurace standardního typu, ale i ty samoobslužné či fast-foody.

V každém případě, pokud se povede celý projekt dokončit a na nových či stávajících dobíjecích stanicích otevírat restaurace Tesla, bude to velký přínos pro mnoho zákazníků Tesly, kteří zde už v současnosti tráví svůj čas při dobíjení. Tesla by tak postupně mohla ze svých superchargerů vytvořit síť podobnou dnešním čerpacím stanicím na konvenční paliva a tím jim začít konkurovat.
Štítky: Tesla Elektromobilita Restaurace
Zdroj: RED