EnergoZrouti.cz

Německá Deutsche Bank ukončí investice do fosilních paliv

  
Martin Bárta
29. 7. 2020 ▪ 10:02

Německá Deutsche Bank v souvislosti s politikou celé země ukončí do roku 2025 své investice do uhlí, ropy a dalších fosilních paliv. V rámci svých nových priorit již nebude financovat ani energetické projekty v Arktidě.

Pobočka Deutsche Bank
Pobočka Deutsche Bank
Foto: Deutsche Bank

Německá Deutsche Bank představila svou novou politiku v rámci které již nebude financovat projekty v oblasti fosilních paliv. Cílem banky je transformace hospodářství směrem k ekologičtějším způsobům výroby energií a tím snížení ekologické zátěže.

Banka chce mimo ukončení financování nových projektů založených na fosilních palivech jako uhlí, ropa či zemní plyn přezkoumat ještě letos všechny současné obchodní činnosti týkající se ropy a plynu a to nejen v Evropě ale i Spojených státech amerických. Zástupci Deutsche Bank očekávají, že do roku 2022 dojde také k přezkoumání aktivit společnosti v Asii, místní region je ale více závislý na uhelné energii a tak bude ukončení těchto projektů pravděpodobně trvat déle.

Udržitelnou politiku budou muset nastavit i další bankovní domy

Současný krok Deutsche Bank je výsledkem nové politiky banky, která si nyní více uvědomuje svůj podíl na budoucí udržitelnosti ekologičtějšího hospodářství s nižší produkcí emisí skleníkových plynů.


Novou politiku banka představila již v květnu letošního roku a měla by pomoci EU dosáhnout cíle, kterým je být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Do budoucna lze tedy očekávat podobné kroky od dalších evropských či světových bank pro které budou fosilní paliva nevýhodnou investicí což už je nyní viditelné například na těžbě uhlí.
Zdroj: TZ Deutsche Bank