EnergoZrouti.cz

ČEZ už dohledal většinu odběratelů, kterým nebylo možné doručit oznámení o režimu DPI

  
Nikola Stránská
1. 2. 2022 ▪ 11:23

Největší tuzemský dodavatel elektrické energie - skupina ČEZ, hlásí další snížení počtu lidí v DPI. Na standardní smlouvy už nyní přešlo nebo přechází 96% všech zákazníků, kteří se v DPI ocitli kvůli ukončení či krachu různých dodavatelů energií.

Největší tuzemský distributor elektrické energie - ČEZ
Největší tuzemský distributor elektrické energie - ČEZ

Energetické společnosti ČEZ se už podařilo zkontaktovat většinu zákazníků, kteří kvůli pádu Bohemia Energy v říjnu 2021 přešli do takzvaného režimu dodavatele poslední instance (DPI). ČEZ se tak snažil tyto zákazníky oslovit, ale u zhruba 10 tisíc z nich se mu to přes dopisy nepodařilo.

Masivní komunikace přinesla úspěch

ČEZ tak spustil vůči těmto zákazníkům masivnější komunikaci jak přes SMS zprávy, e-maily ale i třeba v médiích či na sociálních sítích. Díky tomu se mu následně podařilo počet zákazníků v režimu DPI snížit na zhruba patnáct stovek. Po dalších způsobech jejich oslovení jako byly osobní návštěvy odběrných míst či intenzivnější telefonáty nakonec firma srazila počet odběratelů v DPI, jež se jí nepodařilo oslovit na zhruba pět desítek. Ty se nyní pokusí zkomunikovat ještě dalšími pochůzkami.

Na některých odběrných místech ale nejspíše nebude možné zajistit ukončení režimu DPI vůbec. Podle pracovníků firmy, kteří provádějí přímo návštěvy odběrných míst se totiž často setkávají s tím, že jsou v místě odběru přeplněné poštovní schránky, které nikdo nevybírá. To je tak známkou toho, že v místě dlouhodobě nikdo nepobývá.

ČEZ tak apeluje, aby lidé zejména u svých starších známých či příbuzných sami ověřili, zda náhodou nejsou v režimu DPI. V případě, že lidé zjistí, že jejich odběrné místo spadá do režimu dodavatele poslední instance, měli by co nejdříve zajít na jednu z poboček firmy, uzavřít smlouvu kompletně on-line nebo zavolat na zákaznickou linku ČEZu.
Štítky: Elektřina ČEZ Energetika DPI Energetická krize
Zdroj: ČEZ