Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Zvířata    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

V Německu zahájili stavbu první čerpací stanice na vodík pro osobní vlaky

Vlaková souprava na vodíkový pohon
Vlaková souprava na vodíkový pohon
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

28. 7. 2020    10:48, komentáře

Poblíž vlakové zastávky v německém Bremervoerde v Dolním Sasku bylo dnes zástupci několika zúčastněných firem a úřadů „poklepáno“ na základní kámen nové čerpací stanice vodíku pro osobní vlaky.

Do poloviny příštího roku by tak na tomto místě měla vyrůst nová čerpací stanice, která bude denně doplňovat až čtrnáct vlakových souprav poháněných vodíkem. Už nyní probíhala na místě osmnáctiměsíční testovací fáze, ve které bylo odzkoušeno budoucí fungování projektu za pomoci mobilního plnícího řešení – právě to by nyní mělo být nahrazeno stálou čerpací stanicí.

Nová vodíková stanice je dalším průlomem v zelené politice Německa

Novou vodíkovou čerpací stanici postaví společnost Linde, která je dodavatelem a výrobcem technologií pro práci s plyny. Dalšími partnery je výrobce kolejových vozidel Alstom a společnost Elbe-Weser Railways and Transport Company (EVB).

Tento projekt je dalším průlomovým řešením v německé dopravě, která v souladu s koncepcí vlády přechází od fosilních paliv což se jí daří nejen v sektoru dopravy ale i energetiky.

Nová čerpací stanice s kapacitou až 1 600 kilogramů vodíku denně se stane zároveň i největší čerpací stanicí na vodík na světě. Na začátku roku 2022 by zde každý den mělo být doplňováno 14 vodíkových jednotek regionálních vlaků od společnosti Alstom. Vlaky by měly být v provozu celý den pouze na jedno naplnění, které jim zajistí dojezd až 1 000 kilometrů.

Jak uvedli zástupci společnosti Linde, nová stanice je dalším velkým krokem k budoucnosti bez fosilních paliv a zlepšení životního prostředí. Vodík je jako palivo mnohem efektivnější a jeden jeho kilogram dokáže nahradit zhruba 4,5 litru nafty.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Alstom


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář