Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Klima    Odpady    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Doprava » Ústecký kraj řeší budoucnost veřejné dopravy v kraji - vodíkem

Ústecký kraj řeší budoucnost veřejné dopravy v kraji - vodíkem


Vlaková souprava na vodíkový pohon
Vlaková souprava na vodíkový pohon
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

6. 7. 2020    06:43

Ústecký kraj je dalším, kdo přemýšlí na budoucností bez fosilních paliv a tak si nyní zadal vypracování studie na využití vodíku jako zdroje čisté energie pro veřejnou dopravu ale i další městské služby.

Kraj přemýšlí nad využitím vodíku pro dopravu nejen díky jeho pozici ekologického zdroje energie ale zároveň i jeho snadné dostupnosti díky chemickému průmyslu, který je v kraji dlouhodobě hojně zastoupen.

Takzvanou vodíkovou studii by měl pro Ústecký kraj vypracovat ÚJV Řež, a. s. (dříve Ústav jaderného výzkumu, a.s.). První etapa studie, kterou si již kraj převzal mapuje možnosti využití vodíkových technologií v hromadné dopravě a zavádění vodíku do praxe v rámci kraje. V rámci druhé etapy pak bude vytvořena vlastní studie proveditelnosti s návrhy na konkrétní využití vodíkových vozidel pro hromadnou dopravu ale i komunální služby a dále také například rozmístění stanic na čerpání vodíku.


První vlaková souprava čistě na vodíkový pohon. Jedna z možností veřejné dopravy nejen v Ústeckém kraji?
Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Ústecký krajVýběr z článků