Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Povodí Moravy uklidilo z vodních nádrží přes 200 tun odpadů

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Čištění řeky (Povodí Moravy)
Čištění řeky (Povodí Moravy)
Foto: Povodí Moravy

Povodí Moravy informovalo o velkém čištění vodních nádrží Brno a Nové Mlýny ze kterých odstranilo i naplaveniny z povodní. Jen z těchto nádrží správci odstranili za pomoci těžké techniky 200 tun přírodního i umělého odpadu.

Srážky, které letošní červen nabídl byly sice vítanou vzpruhou pro podzemní vody ale do vodních nádrží s sebou kromě vody déšť spláchl i velké množství nečistot a odpadu který byl ať už přírodního odpadu (stromy, větve, písek, kamení…) tak toho umělého z měst a obcí které byly zasaženy povodní.

Povodí Moravy veškerý odpad který za pomoci jeřábů a bagrů vybere z hladiny vodních nádrží i z okolí jezů následně vysuší a roztřídí tak aby mohl být ekologicky zrecyklován. Čištění toků je určeno hlavně pro zvýšení bezpečnosti plavců či lodí na toku ale také z hlediska ekologického. V případě povodní dochází ke splavení spousty materiálů, které mohou pocházet i z černých skládek a být pro tok nebezpečné – vodohospodáři je proto musí různými způsoby odstraňovat.

Menší množství odpadů museli vodohospodáři vytěžit i z menších nádrží a přehrad jako Bystřička, Luhačovice, Letovice, Boskovice či Slušovice. Odpad z těchto menších přehrad dosahoval hmotnosti přibližně 20 tun.

Líbil se vám článek?

Zdroj: Povodí Moravy

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme