Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Klima    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Odpady » Povodí Moravy uklidilo z vodních nádrží přes 200 tun odpadů

Povodí Moravy uklidilo z vodních nádrží přes 200 tun odpadů


Čištění řeky (Povodí Moravy)
Čištění řeky (Povodí Moravy)
Foto: Povodí Moravy

4. 8. 2020    06:58

Povodí Moravy informovalo o velkém čištění vodních nádrží Brno a Nové Mlýny ze kterých odstranilo i naplaveniny z povodní. Jen z těchto nádrží správci odstranili za pomoci těžké techniky 200 tun přírodního i umělého odpadu.

Srážky, které letošní červen nabídl byly sice vítanou vzpruhou pro podzemní vody ale do vodních nádrží s sebou kromě vody déšť spláchl i velké množství nečistot a odpadu který byl ať už přírodního odpadu (stromy, větve, písek, kamení…) tak toho umělého z měst a obcí které byly zasaženy povodní.

Povodí Moravy veškerý odpad který za pomoci jeřábů a bagrů vybere z hladiny vodních nádrží i z okolí jezů následně vysuší a roztřídí tak aby mohl být ekologicky zrecyklován. Čištění toků je určeno hlavně pro zvýšení bezpečnosti plavců či lodí na toku ale také z hlediska ekologického. V případě povodní dochází ke splavení spousty materiálů, které mohou pocházet i z černých skládek a být pro tok nebezpečné – vodohospodáři je proto musí různými způsoby odstraňovat.

Menší množství odpadů museli vodohospodáři vytěžit i z menších nádrží a přehrad jako Bystřička, Luhačovice, Letovice, Boskovice či Slušovice. Odpad z těchto menších přehrad dosahoval hmotnosti přibližně 20 tun.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Povodí MoravyVýběr z článků