EnergoZrouti.cz

Vypusťte pneumatiky majitelům SUV, vyzvala na Twitteru ekologická skupina v rámci boje za klima

  
Lenka Nováková
12. 4. 2022 ▪ 14:03

Se zajímavou výzvou se v posledních dnech mohou setkat uživatelé sociální sítě Twitter. Skupina aktivistů z USA totiž vyzývá k netradičnímu boji za lepší klima, a to vypouštěním vzduchu z pneumatik vozidel SUV, která prý stojí za velkou částí globálních emisí skleníkových plynů.

SUV Hyundai Tucson
SUV Hyundai Tucson
Foto: Hyundai Motor Group

Zajímavý a poněkud radikální způsob jak bojovat proti změně klimatu a vypouštění emisí skleníkových plynů do ovzduší ukázala na sociální síti Twitter americká ekologická skupina. Ta vyzvala své příznivce k vypouštění vzduchu z pneumatik vozidel SUV, které mají v oblasti osobní dopravy jedny z nejvyšších emisí skleníkových plynů.

Příspěvek porušuje pravidla sociální sítě

Podle příspěvku, který skupina na Twitteru sdílela jsou vozidla typu SUV druhým největším přispěvatelem ke zvyšování globálních emisí oxidu uhličitého od roku 2010, což je prý dokonce více než množství emisí produkovaných v letectví. Ačkoliv vcelku radikální způsob řešení změny klimatu našel i své příznivce, většina uživatelů se proti němu prudce vyhradila.

Na výzvu skupiny Adbusters se tak rychle začaly množit negativní reakce, které zmiňují poškozování cizí věci. Někteří uživatelé také zmínili, že jsou schopni použít zbraň v případě, že by se někdo takto snažil u jejich vozidel vypustit vzduch z pneumatik.

Ačkoliv se příspěvek zveřejněný v minulém týdnu stále na sociální síti nachází, možná to nebude na dlouho. Americká televizní stanice Fox už totiž kontaktovala Twitter s tím, zda příspěvek neporušuje zásady komunity, když vyzývá k poškozování cizích věcí. Podle pravidel firmy tak tweet pravidla porušuje a mohl by být smazán.
Štítky: Auto Automobily Ekologie Motorismus Twitter SUV Vozidla USA Adbusters
Zdroj: RED