EnergoZrouti.cz

Praha dá městským částem 177 milionů na výstavbu cyklostezek i na další dopravní projekty

  
Markéta Bártová
25. 5. 2022 ▪ 12:00

Pražské městské části si díky dotacím rozdělí více jak 177 milionů korun na projekty podporující aktivní osobní dopravu. Vzniknou díky tomu nové cyklostezky, ale třeba i bezbariérové přechody pro pěší.

Cyklostezka
Cyklostezka
Foto: Pixabay

Městské části Prahy získají další stamilióny korun na investice do projektů dopravní infrastruktury. Poskytnutí dotací na svém jednání schválila Rada hl. m. Prahy. Celkově tak na výstavbu cyklostezek, bezbariérových přechodů či na pěší přípojky půjde 177 127 000 k­orun.

Finanční příspěvky se rozdělí mezi městské části Praha 8, Praha 9, Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha – Běchovice, Praha – Čakovice, Praha – Dubeč, Praha – Klánovice, Praha – Lysolaje, Praha – Satalice a také Praha – Vinoř.

„Projekty městských částí, které uspěly s žádostí o dotace, by měly začít vznikat ještě v letošním roce a aktuálně jsou ve vysokém stupni projektové přípravy. Jedná se o nové stavby, o výkupy pozemků či financování zhotovení projektové dokumentace, případně o dofinancování již dokončených staveb. Konkrétně by se mělo například jednat o projekt rekonstrukce cyklostezky A2 v úseku Šaldova-Negrelliho viadukt pro Prahu 8, který získá 12 milionů korun, záměr Čakovic na výstavbu cyklostezky A27 včetně lávky přes železniční trať za 39 milionů korun nebo o druhou etapu projektu Letňanského korza za 13,5 milionu korun,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Všechny projekty, které získaly od Rady hl. m. Prahy příslib dotace podporují aktivní dopravu, tedy tu bez využití osobních automobilů. Ta by měla být v příštích letech v rámci snahy o snížení dopravní zátěže i emisí skleníkových plynů stále více prosazována nejen na území Prahy.
Štítky: Cyklostezky Cyklistika Praha Doprava Infrastruktura
Zdroj: RED