EnergoZrouti.cz

Jezdíte ekologicky? Pak dostanete odměnu. Fiat rozšiřuje svůj program Kiri

  
Markéta Bártová
26. 5. 2022 ▪ 10:00

Fiat rozšiřuje svůj program Kiri, který využívá u přes 7 000 majitelů elektromobilu Fiat 500. Ten jim umožňuje prodloužit dojezd jejich vozidel ale sbírat i speciální mince, které mohou vyměnit za odměny u partnerů automobilky.

Elektrický Fiat 500
Elektrický Fiat 500
Foto: Fiat

Fiat plánuje rozšíření svého stále oblíbenějšího programu Kiri. Ten odměňuje majitele čistě elektrického modelu 500 za to, jakým způsobem se chovají v silničním provozu. Pokud tak řidiči jezdí plynule, tedy co nejméně brzdí a pomalu zrychlují, získávají speciální mince. Ty následně mohou vyměnit za produkty a služby na tržišti Kiri.

Podle značky je v současnosti v jejím programu, který je určen pro majitele Fiatu 500 už přes 7 tisíc uživatelů a denní počet registrací stále roste. Není se ale čemu divit, samotný model patří v domovské Itálii nebo ve Francii k prodejní jedničce mezi elektromobily. Svou oblibu pak díky velikosti, která je ideální pro městský provoz získává i v dalších zemích.

Velký úspěch projektu, který Fiat spustil ve spolupráci se start-upem Kiri Technologies tak nyní značku motivuje k dalšímu rozšiřování. Je tedy jasné, že takzvané Fiat e.Coins, tedy mince za plynulou jízdu budou moci získávat i majitelé dalších budoucích vozů značky. Stejně tak nejspíš dojde i k rozšíření odměn, které mohou majitelé vozů získávat za nasbírané mince.

Pro majitele Fiatu 500 má tak využívání programu Kiri hned dvě výhody. Pokud splňují podmínky plynulé jízdy podle algoritmu eco:Score, který vozidlo počítá a podle něj přiděluje mince, mohou získat nejen odměny u partnerů platformy, ale i prodloužit dojezd a snížit opotřebení svého vozu. Podle automobilky tak u uživatelů, kteří jsou v programu zaregistrováni dochází k výrazně úspornějšímu způsobu jízdy.
Štítky: Auto Elektromobil Fiat Kiri Ekologie Doprava
Zdroj: RED