Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Zvířata    Ovzduší    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Středočeský kraj podpoří výsadbu 651 stromů a keřů

Sázení (stromků, keřů...)
Sázení (stromků, keřů...)
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

1. 7. 2020    03:50, komentáře

Středočeský kraj podpoří výsadbu stromů a keřů s cílem snížit svou uhlíkovou stopu. Na jaře 2021 by jich tak chtěl ve vytipovaných lokalitách vysadit celkem 651.

Projekt „Výsadba stromů a keřů ve Středočeském kraji“ by měl podpořit jak pořízení stromů a keřů tak i jejich výsadbu a následnou péči o ně, která patří mezi nejdůležitější ale i nejdražší faktory vypěstování kvalitních dřevin. Ve výsledku by tak mělo dojít k výsadbě 294 listnatých stromů, 157 jehličnatých a také 200 keřů a celkové náklady by měli činit 3,42 milionu korun přičemž částečně bude náklady financovat Operační program životního prostředí.

Už dříve kraj oznámil založení fondu na podporu výsadby stromů kde bylo možné od 2. března do 30. června žádat o příspěvek na nezpůsobilé výdaje projektů podpořených ze Státního fondu životního prostředí. Ve fondu bylo k dispozici až 750.000 Kč přičemž bylo plánováno i jeho navýšení v případě vyčerpání.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Středočeský kraj


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář