Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Zvířata    Ovzduší    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

O sdílená kola je v Pardubicích zájem, za červen se půjčili více jak sedm tisíckrát

Sdílená kola - bikesharing
Sdílená kola - bikesharing
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

14. 7. 2020    15:39, komentáře

Obliba sdílených kol je v posledních letech celosvětovým trendem, díky snadnému vypůjčení na mnoha místech a taktéž i vrácení je mnoho lidí využívá na krátké cesty nejen do práce a do škol ale i za nákupy nebo přesuny po městě. Kolo navíc díky silné dopravě často dojede do cíle rychleji než doprava autem a někdy i MHD – stále více oblíbená je také kombinace těchto dopravních prostředků.

V Pardubicích o oblíbenosti bikesharingu ví své. Pardubice společně se společností NextBike spustili provoz sdílených kol teprve v polovině května ale už nyní si projekt vyzkoušelo více jak 3000 uživatelů a zhruba 1500 je navíc dále aktivních a kolo využívá častěji.

Jen za červen se tak modré kolo Pardubického bikesharingu vypůjčilo 7368 krát což je v průběhu necelého druhého měsíce působení ve městě velmi slušný výsledek. Aby ne, kol je v Pardubicích dostupných rovných 100, které jsou rozmístěny nejen v centru na 40 stojanech. Prvních 15 minut jízdy je navíc úplně zdarma což na mnoho cest po městě bohatě stačí.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Pardubice


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář