Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

O sdílená kola je v Pardubicích zájem, za červen se půjčili více jak sedm tisíckrát

Autor: Martin Bárta
Diskuze k článkuTwitter Facebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Sdílená kola - bikesharing
Sdílená kola - bikesharing
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Obliba sdílených kol je v posledních letech celosvětovým trendem, díky snadnému vypůjčení na mnoha místech a taktéž i vrácení je mnoho lidí využívá na krátké cesty nejen do práce a do škol ale i za nákupy nebo přesuny po městě. Kolo navíc díky silné dopravě často dojede do cíle rychleji než doprava autem a někdy i MHD – stále více oblíbená je také kombinace těchto dopravních prostředků.

V Pardubicích o oblíbenosti bikesharingu ví své. Pardubice společně se společností NextBike spustili provoz sdílených kol teprve v polovině května ale už nyní si projekt vyzkoušelo více jak 3000 uživatelů a zhruba 1500 je navíc dále aktivních a kolo využívá častěji.

Jen za červen se tak modré kolo Pardubického bikesharingu vypůjčilo 7368 krát což je v průběhu necelého druhého měsíce působení ve městě velmi slušný výsledek. Aby ne, kol je v Pardubicích dostupných rovných 100, které jsou rozmístěny nejen v centru na 40 stojanech. Prvních 15 minut jízdy je navíc úplně zdarma což na mnoho cest po městě bohatě stačí.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Pardubice

Diskuze (0 příspěvků)Další doporučené články