Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Hnědouhelná elektrárna Prunéřov I. oficiálně ukončila provoz

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 8 měsíci
Martin Bárta
Kouř z komína elektrárny
Kouř z komína elektrárny
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Po třiapadesáti letech dnes oficiálně ukončila svůj provoz hnědouhelná elektrárna Prunéřov I. Za tuto dobu vyrobila 139 193 107 MWh elektrické energie což by podle zprávy ČEZ vystačilo na provoz celé České republiky po více než dva roky. Ještě na konci června byla elektrárna Prunéřov I. využita při zajišťování tepla pro města Klášterec nad Ohří, Chomutov a Jirkov z důvodu odstávky v elektrárně Prunéřov II.

Elektrárna Prunéřov I. byla již mnohokrát kritizována ekologickými aktivisty a organizacemi v čele s Greenpeace, které ji vyčítali velké vlivy na změnu klimatu a znečišťování ovzduší. Ostatně samotná organizace Greenpeace dlouhodobě prosazuje ukončení těžby a spalování uhlí a to maximálně do roku 2030.

Elektrárny Prunéřov I. i II. provozuje energetická společnost ČEZ a patří dlouhodobě k největším producentům skleníkových plynů v ČR.

ČEZ již ale uvažuje nad budoucím využití prostor po odstavené elektrárně a to například pro bateriová uložiště vyrobené elektřiny či pro stavbu solárních parků – přípravu projektů ale očekává nejdříve v horizontu deseti let.


Líbil se vám článek?

Zdroj: ČEZ

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme