EnergoZrouti.cz

Nemáte na plyn? Posíláme vám teplé ponožky. Energetická firma naštvala zákazníky svým marketingem

  
Markéta Bártová
15. 1. 2022 ▪ 08:22

Nemáte na zaplacení energií? Lépe se oblečte. Možná tak mnoho zákazníků britského dodavatele energií pochopilo netradiční marketingový dárek - ponožky. V době vysokých cen energií ale dárek vzbudil velký rozruch mezi domácnostmi.

Ponožky
Ponožky
Foto: Enzo Sartori on Unsplash

Ačkoliv to původně mohla být dobrá myšlenka na marketingovou kampaň, ve výsledku se to příliš nepovedlo. Britská pobočka energetického dodavatele E.ON poslala svým zákazníkům teplé ponožky s tím, že mají snížit své účty za energie právě tím, že se více obléknou.

V energetické krizi, která v posledních měsících zvýšila účty domácností o stovky i tisíce korun měsíčně ale očividně mnoha domácnostem do smíchu není. Marketing energetické společnosti je tak podle nich za hranou. Některým zákazníkům také přijde, že se jim dodavatel vysmívá.

Podle vyjádření firmy E.ON byly ponožky rozeslány 30 tisícům zákazníků, kteří ale již dříve projevili zájem o úsporu energie ve svých domácnostech.

Zatímco podíl dodavatelů energií na aktuálních vysokých cenách elektřiny i plynu je minimální a stojí za ním hlavně dění na světových burzách, marketingové oddělení firmy už nyní tuší, že rozeslání ponožek nebyl úplně dobrý nápad. Jakkoliv by v běžném čase mohly ponožky mnoho zákazníků potěšit a rozesmát, v současné době, kdy domácnosti nevědí zda zvládnou zaplatit další účet za energie, jim do smíchu příliš není.

I přes velké množství naštvaných příspěvků a lavině nadávek na sociálních sítích se ale z ponožek od firmy stal hit. Někteří lidé už přímo na sociální síti Twitter projevili zájem o odkoupení ponožek od jiných zákazníků společnosti.
Štítky: Elektřina Plyn Energie Velká Británie
Zdroj: RED