EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Motoristé i přes zákaz vjížděli na silnici k přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně, ČEZ na ni nainstaloval závory

⚡ 8. 3. 2021, 08:57

ČEZ musel kvůli návštěvníkům své přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně instalovat závory na příjezdové cesty. I přes zákazy vjezdu totiž motoristé využívali příjezdové cesty pro energetiky a lesníky a vjížděli tak do horních partií Jeseníků, které jsou ale kvůli ochraně přírody pro motoristy omezeny.

Podle energetiků docházelo dříve k porušování zákazu jen minimálně, v poslední době hlavně kvůli vyšší návštěvnosti hor spojených s koronavirovou turistikou se ale tato porušení stala téměř denním pořádkem. Někteří turisté dokonce v zimě zkoušeli vjíždět na cesty svými terénními vozy ve snaze otestovat kam až se dostanou. Auta pak musely vytahovat firmy se speciální technikou jelikož cesta na horní nádrž je v zimě kvůli závějím nepřístupná.

ČEZ tak na příjezdové cesty nainstaloval hned dvě závory. „Jsou řízeny elektronicky, takže je v případě potřeby můžeme otevřít z velína. A samozřejmě si je mohou čipem odemknout naši zaměstnanci a partneři, kteří mají oprávnění ke vjezdu,“ vysvětlil ředitel elektrárny Vítězslav Chmelař


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡


MuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví