Logo EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Vzduch v Ostravě bude čistší díky intenzivnějšímu čištění silnic

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
21. 7. 2020, 11:01
Martin Bárta
Vysoká pec v Ostravě
Vysoká pec v Ostravě
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

  Diskuze (0 příspěvků)
Vložit

Město Ostrava využilo dotace, které letos poprvé vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí na čištění komunikací. Tyto dotace mají podpořit častější úklid komunikací ve městech, které dlouhodobě trpí vyšší prašností – primárně jsou to tedy města s vysokou koncentrací těžkého průmyslu či těžbou uhlí.

Ostrava díky dotaci 9 998 884 korun zvýší intenzitu čištění komunikací ve městě, částku získanou z dotace může využít až do listopadu roku 2021.

Jak uvedla Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora pro životní prostředí: „Tak rozsáhlé čištění cest není ve městech úplně běžné. Chceme v něm pokračovat i v dalších letech. Jen v roce 2019 bylo na území města sesbíráno 4402 tun smetků, což byla nejvyšší hodnota za posledních pět let“.

Město uvádí, že již dlouhodobě čistí komunikace nad rámec zákona a do očisty zahrnuje i komunikace krajské a státní. Intenzita úklidu komunikace se řídí takzvanou „prachovou mapou“. Čištění samosběrným vozem by tak mělo být 1 – 3× měsíčně a kropičkou 2 – 3× měsíčně. Zákon ale ukládá čištění cest pouze 2× ročně.

Městskou kasu intenzivnější čištění vyjde ročně na 30 milionů korun a tak je dotace vítanou možností jak část údržby zafinancovat ze státních zdrojů.

Líbil se vám článek?

Zdroj: Zdravá OVA

  Diskuze (0 příspěvků)


Doporučujeme


TémataKrajské zprávy