Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Fosilní paliva    Doprava    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Vzduch v Ostravě bude čistší díky intenzivnějšímu čištění silnic

Vysoká pec v Ostravě
Vysoká pec v Ostravě
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

21. 7. 2020    11:01, komentáře

Město Ostrava využilo dotace, které letos poprvé vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí na čištění komunikací. Tyto dotace mají podpořit častější úklid komunikací ve městech, které dlouhodobě trpí vyšší prašností – primárně jsou to tedy města s vysokou koncentrací těžkého průmyslu či těžbou uhlí.

Ostrava díky dotaci 9 998 884 korun zvýší intenzitu čištění komunikací ve městě, částku získanou z dotace může využít až do listopadu roku 2021.

Jak uvedla Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora pro životní prostředí: „Tak rozsáhlé čištění cest není ve městech úplně běžné. Chceme v něm pokračovat i v dalších letech. Jen v roce 2019 bylo na území města sesbíráno 4402 tun smetků, což byla nejvyšší hodnota za posledních pět let“.

Město uvádí, že již dlouhodobě čistí komunikace nad rámec zákona a do očisty zahrnuje i komunikace krajské a státní. Intenzita úklidu komunikace se řídí takzvanou „prachovou mapou“. Čištění samosběrným vozem by tak mělo být 1 – 3× měsíčně a kropičkou 2 – 3× měsíčně. Zákon ale ukládá čištění cest pouze 2× ročně.

Městskou kasu intenzivnější čištění vyjde ročně na 30 milionů korun a tak je dotace vítanou možností jak část údržby zafinancovat ze státních zdrojů.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Zdravá OVA


Další doporučené články
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář