Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Firma nelegálně uložila přes 229 tisíc tun odpadů, dostala pokutu půl milionu

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 6 měsíci
Martin Bárta
Skládka odpadu
Skládka odpadu
Foto: Mumtahina Rahman / Pexels

Půl milionovou pokutu od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) dostala společnost EUROFIN – IMC, s.r.o. za ukládání odpadů na místě, které k tomu vůbec nebylo určeno. Společnost podle ČIŽP porušila zákon tím, že na pozemky v katastrálním území obce Němčičky (Brno – venkov) uložila nelegálně přes 229 tisíc tun odpadů.

Firma, zabývající se mimo jiné nakládáním se stavebními odpady totiž na tyto pozemky navezla více jak 219 tisíc tun zeminy, 9,5 tun směsi nebo oddělené frakce betonu ale i cihly či střešní tašky.

Firma v zákonné lhůtě nedodala správně hlášení o odpadech

Právě za to jí úředníci z inspekce uložili pokutu půl milionu korun, jelikož tím byl porušen zákon o odpadech. Firma totiž neměla na terénní úpravy v dané lokalitě povolení podle zákona o odpadech, ale ani podle stavebního zákona.


Dalšího porušení zákona se navíc firma dopustila tím, že za rok 2017 nedodala v zákonné lhůtě pravdivé a úplné hlášení o druzích a množství odpadu včetně způsobů nakládání s ním.

Líbil se vám článek?

Zdroj: ČIŽP

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme