Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Zvířata    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Firma nelegálně uložila přes 229 tisíc tun odpadů, dostala pokutu půl milionu

Skládka odpadu
Skládka odpadu
Foto: Mumtahina Rahman / Pexels

17. 9. 2020    09:11, komentáře

Půl milionovou pokutu od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) dostala společnost EUROFIN – IMC, s.r.o. za ukládání odpadů na místě, které k tomu vůbec nebylo určeno. Společnost podle ČIŽP porušila zákon tím, že na pozemky v katastrálním území obce Němčičky (Brno – venkov) uložila nelegálně přes 229 tisíc tun odpadů.

Firma, zabývající se mimo jiné nakládáním se stavebními odpady totiž na tyto pozemky navezla více jak 219 tisíc tun zeminy, 9,5 tun směsi nebo oddělené frakce betonu ale i cihly či střešní tašky.

Firma v zákonné lhůtě nedodala správně hlášení o odpadech

Právě za to jí úředníci z inspekce uložili pokutu půl milionu korun, jelikož tím byl porušen zákon o odpadech. Firma totiž neměla na terénní úpravy v dané lokalitě povolení podle zákona o odpadech, ale ani podle stavebního zákona.


Dalšího porušení zákona se navíc firma dopustila tím, že za rok 2017 nedodala v zákonné lhůtě pravdivé a úplné hlášení o druzích a množství odpadu včetně způsobů nakládání s ním.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: ČIŽP


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář