Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Britská vláda schválila projekt obřího větrného parku na moři

Větrné turbíny na moři
Větrné turbíny na moři
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

5. 7. 2020, 16:51

Britská vláda odklepla projekt stavby nového větrného offshore parku tedy soustavy větrných turbín umístěných na moři. Nový projekt, který je součástí plánovaného rozšíření obnovitelných zdrojů energie na území Spojeného království bude mít instalovaný výkon až 1.8GW a stát by měl 47 kilometrů od pobřeží Norfolku.

Podle informací od společnosti Vattenfall, která je i realizátorem stavby by již brzy mělo dojít k zahájení výstavby celého parku. Vattenfall má s těmito projekty již velké zkušenosti a působí i v mnoha velkých elektrárnách, zároveň zajišťuje i distribuci a prodej elektrické energie v několika zemích EU. Mateřská firma Vattenfall AB je 100% vlastněná Švédskem.

Nová větrná elektrárna by měla dodávat energii až pro 1.95 milionu britských domácností a ušetřit tím až 3 miliony tun skleníkových plynů oproti energii vyráběné z neobnovitelných zdrojů.

Díky vzdálenosti mořských větrných parků od lidského obydlí a tím i nulového hluku a rušení okolí získávají tyto zdroje do budoucnosti konkurenční výhodu. Jen na konci roku 2017 činila kapacita těchto větrných elektráren (tedy těch umístěných na moři) 18.8GW a podle prognóz by to do roku 2030 mělo být až 150GW.


Líbil se vám článek?

Zdroj: EESI.org, vattenfall.com

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články