EnergoZrouti.cz

Vodafone v Evropě chce do roka síť poháněnou pouze obnovitelnými zdroji energie

  
Martin Bárta
21. 7. 2020 ▪ 08:00

Britský Vodafone se zavázal, že jeho síť bude do července 2021 v 11 evropských zemích poháněna pouze elektřinou z obnovitelných zdrojů. Síť „Green Gigabit Net“ jak ji Vodafone nazývá by tak měla být poháněna pouze energií z vodních, solárních a větrných elektráren.

iPhone
iPhone
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Druhý největší světový mobilní operátor Vodafone informoval, že chce mít do července 2021 svou evropskou síť ze 100% pokrytou obnovitelnými zdroji energie. V České republice a Itálii to ale nebude žádná novinka – tyto sítě používají obnovitelnou energii již několik let.

Dalšími zeměmi, kde Vodafone provoz své sítě zajistí z obnovitelných zdrojů energie tedy vodních, solárních a větrných elektráren budou Spojené království, Německo, Španělsko, Portugalsko, Irsko, Řecko, Rumunsko, Albánie a Maďarsko.

Díky využití nízkoemisních zdrojů elektrické energie by tak Vodafone mohl snížit své emise uhlíku což má ostatně v plánu celosvětově. Snížení emisí by mohlo být až o 350 milionů tun celosvětově do roku 2030.

Vodafone zároveň uvedl, že díky projektům na snížení energetické náročnosti sítě dosáhl snížení celkově vypuštěných emisí skleníkových plynů o 38,5% na přenos jednoho petabajtu (PB) mobilních dat.
Zdroj: Vodafone