HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

ČEZ získal od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení k rozšíření Dukovan

⚡ 8. 3. 2021, 11:44

Po pěti letech příprav získala dceřinná firma společnosti ČEZ – Elektrárna Dukovany II, a. s povolení Státního úřadu pro jadernou bezpečnost k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. O to firma zažádala v minulém roce ale přípravy na žádost započaly už v roce 2015. Dokumentace, kterou firma úřadu předložila má 1600 stran a zpracovávaly ji tři desítky odborníků. Podle ČEZu jde o jeden z nejdůležitějších kroků pro samotným výběrem dodavatele a zahájením stavby.

„Jde o jeden z velmi významných milníků. Přípravě dokumentace i samotnému správnímu řízení jsme věnovali opravdu velkou pozornost a úsilí. Navíc jsme maximálně transparentní, kdy jsme zveřejnili například celou Zadávací bezpečnostní zprávu a další materiály, veřejnost tak k nim má volný přístup,“ uvádí předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.

„Aktuální je stavba jednoho bloku ve výkonovém rozmezí do 1200 MWe, povolení se nicméně týká dvou jaderných zařízení. Jednak jsme takto připravovali dokumentaci od roku 2015 a především nám to umožňuje zohlednit případné další energetické a klimatické cíle v budoucnu,“ vysvětluje generální ředitel společnosti EDU II Petr Závodský.


Doporučujeme
Co jsou bleskovky?

Bleskovky jsou rychlé zprávy, které vám přinášíme stručně, jasně a přehledně. Díky bleskovkám získáte rychle všechny potřebné informace bez dlouhého čtení.


Další bleskovky ⚡