Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Španělská energetická společnost postaví největší projekt na výrobu zeleného vodíku v Evropě

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Elektrické vedení
Elektrické vedení
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Španělská energetická společnost Iberdrola postaví ve městě Puertollano největší evropský závod na výrobu zeleného vodíku. Iberdrola tak postaví fotovoltaickou elektrárnu na 100MW, která bude disponovat i bateriovým úložištěm a systémem pro výrobu ekologického (zeleného) vodíku.

Právě díky výrobě vodíku za použití obnovitelných zdrojů energie jako v tomto případě ze solárních panelů je vodík označován za zelený. Pro výkyvy v poskytování energie solárními panely budou připraveny lithium-iontové baterie, které poskytnou skladovací kapacitu 20 MWh.

Vývoj a konstrukce nové vodíkové „farmy“ zároveň podpoří zaměstnanost v regionu díky vzniku 700 nových pracovních míst. Jakmile bude projekt dokončen, měl by podle energetické společnosti ušetřit emise až 39 000 tun CO2 ročně.

Budoucí největší producent zeleného vodíku v evropě nyní investuje do projektu 150 milionů EUR. Získaný zelený vodík plánuje využít společnost Fertiberia jež z nich vyrábí zelená hnojiva. Díky použití vodíku tak ušetří až 10% zemního plynu, který nyní spotřebovává.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Iberdrola

Diskuze (0 příspěvků)Další doporučené články