Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Klima    Odpady    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Vodík » Španělská energetická společnost postaví největší projekt na výrobu zeleného vodíku v Evropě

Španělská energetická společnost postaví největší projekt na výrobu zeleného vodíku v Evropě


Elektrické vedení
Elektrické vedení
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

27. 7. 2020    07:00

Španělská energetická společnost Iberdrola postaví ve městě Puertollano největší evropský závod na výrobu zeleného vodíku. Iberdrola tak postaví fotovoltaickou elektrárnu na 100MW, která bude disponovat i bateriovým úložištěm a systémem pro výrobu ekologického (zeleného) vodíku.

Právě díky výrobě vodíku za použití obnovitelných zdrojů energie jako v tomto případě ze solárních panelů je vodík označován za zelený. Pro výkyvy v poskytování energie solárními panely budou připraveny lithium-iontové baterie, které poskytnou skladovací kapacitu 20 MWh.

Vývoj a konstrukce nové vodíkové „farmy“ zároveň podpoří zaměstnanost v regionu díky vzniku 700 nových pracovních míst. Jakmile bude projekt dokončen, měl by podle energetické společnosti ušetřit emise až 39 000 tun CO2 ročně.

Budoucí největší producent zeleného vodíku v evropě nyní investuje do projektu 150 milionů EUR. Získaný zelený vodík plánuje využít společnost Fertiberia jež z nich vyrábí zelená hnojiva. Díky použití vodíku tak ušetří až 10% zemního plynu, který nyní spotřebovává.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: IberdrolaVýběr z článků