Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Provozovatel britské plynové sítě chce vyzkoušet vytápění domácností vodíkem

Potrubí na plyn
Potrubí na plyn
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

7. 8. 2020, 07:00

Provozovatel britské národní sítě (National Grid) chce na severozápadě Anglie společně s partnery Northern Gas Networks (NGN) a Fluxys Belgium postavit zařízení na testování vodíku pro účely vytápění domácností ale i firem.

Výsledkem projektu by měla být úspora emisí skleníkových plynů jelikož vodík pro své spalování žádné neprodukuje na rozdíl od v současnosti používaného zemního plynu.

Jelikož chce být Velká Británie do roku 2050 kompletně uhlíkově neutrální jsou pro ni podobné projekty velmi důležité. Nový projekt by měl státní kasu vyjít na 10 milionů liber (290 milionů korun). Projekt bude mít za cíl i vyzkoušení zda a jak by současná soustava rozvodů zemního plynu mohla být využita právě na přenos vodíku.

Podobný projekt jako v británii chtějí v příštím roce vyzkoušet i v Kanadě. Tam mají za cíl vyzkoušet ve městě Fort Saskatchewan vytápění domácností pomocí směsi zemního plynu a vodíku.


Líbil se vám článek?

Zdroj: National Grid

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články