EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Innogy nově umožňuje odebírat elektřinu pouze z obnovitelných zdrojů

Autor: Martin Bárta
FacebookKomentáře
12. 7. 2020, 08:00
Martin Bárta

Innogy nově nabízí energii budoucnosti, tedy tu z obnovitelných zdrojů dostupnou pro každého zákazníka. Díky smlouvě na produkt Optimal budou noví zákazníci připojeni na zelenou elektřinu automaticky a navíc získají certifikát o dodávce z obnovitelných zdrojů.

Elektřina z obnovitelných zdrojů
Elektřina z obnovitelných zdrojů
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Kvůli velkému zájmu zákazníků nabídla energetická skupina Innogy (dříve RWE) možnost používání elektřiny pouze z obnovitelných zdrojů energie. Službu může bez příplatků získat každý zákazník Innogy od 1. července.

Společnost tak dává zákazníkům možnost využívat ekologičtějších zdrojů elektrické energie a šetřit tak životní prostředí. Nutno dodat, že samotná elektrická energie je samozřejmě jen jedna a jde tedy pouze o jakousi virtuální alokaci energie získané z obnovitelných zdrojů – elektřina proudící se zásuvky se tímto nijak nezmění a pocházet bude i nadále z další zdrojů (jaderné, uhelné elektrárny…).

Každý zákazník, který si po prvním červenci sjedná produkt Optimal u Innogy bude automaticky „připojen“ na zelenou elektřinu a může tak mít lepší pocit při jejím využívání v domácnosti. Ke smlouvě navíc firma poskytne zákazníkům certifikát s garancí výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Innogy toto řešení nabízí jako další ze svého „eko“ portfolia v rámci kterého nabízí i řešení instalace fotovoltaických elektráren, e-mobilitu či dodávku BioCNG.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Autor: Martin Bárta, Zdroj: TZ Innogy


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví