Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Středočeské vodárny instalují další vaky na kapkovou závlahu stromů

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Zavlažovací vaky ve Středočeském kraji
Zavlažovací vaky ve Středočeském kraji
Foto: SVAS

Češi si v posledních letech stále více uvědomují roli zeleně ve městech, která přispívá ke snížení teploty v centrech a hlavně zmenšení takzvaných tepelných ostrovů.** Stromy osázené ve městech bohužel mnohdy nemají ideální podmínky** pro růst nejen díky teplotám, které v létě dosahují u jejich kořenů až k 60° Celsia.

Proto města a obce čím dál tím častěji osazují k těmto stromům vaky pro kapkovou závlahu, která je pro jejich růst mnohem účinnější než pravidelné zavlažování velkým množstvím vody.

Naposledy další vaky ke stromům přidali společně se starosty obcí a měst Středočeské vodárny, ty nyní nainstalují ke stávajícím 60 dalších 350 nových vaků jelikož se jim po testu v minulém roce velmi osvědčily.

Umístění nových vaků určí starostové měst

Nové zavlažovací vaky tak již brzy potkají obyvatelé Kladna, Mělníku, Neratovic, Kralup nad Vltavou nebo i Byšic, Veltrus nebo Líbeznice. Místa na která budou vaky umístěny předem určí starostové měst. Díky jejich místní zkušenosti tak budou osazeny k těm nejsušším místům kde je závlaha stromů důležitá.


Jeden vak pojme až 65 litrů vody a vypouští ji systémem kapkové závlahy po dobu asi devíti hodin, okolní půda tak má oproti běžnému zalévání větším množstvím vody mnohem více času na vsakování.

Líbil se vám článek?

Zdroj: SVAS

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme