Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Renault prodal v Evropě už 300 tisíc elektromobilů

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 7 měsíci
Martin Bárta

Francouzská společnost Renault oznámila, že od zahájení prodejů svých elektromobilů prodala již 300 000 těchto modelů na elektrický pohon. Renault je tak od roku 2010 lídrem v prodeji vozidel na elektrický pohon.

Registrace nových elektrických vozidel této firmy samozřejmě vedou hlavně přímo v domovské Francii, kde jak se Renault pochlubil prodal již více než 100 000 elektro­mobilů modelu Zoe.

Skupina Renault také informovala, že se jí dařilo i během pandemie COVID-19 v prvním pololetí roku 2020 kdy prodala v Evropě 37 540 kusů elektromobilů což je meziroční nárůst téměř o 50%.

Růst prodeje elektrických automobilů je dán jak trendem ekologičtějšího způsobu života tak i dotacemi na elektrická auta, která v současné době nabízí velké množství zemí v Evropě. Zajímavé programy na podporu elektromobility již dříve představilo například Rakousko nebo Itálie, které v posledních měsících zvedli výši příspěvků na jejich nákup. Posledním kdo navýšil rozpočet svého programu bylo Chorvatsko, které ale připravené finance vyčerpalo velmi rychle. Jak jsme již psali v našem článku: Dotace na elektromobily v Chorvatsku: rozpočet vyčerpán za 2 minuty.

O elektromobily je tak v celé Evropě viditelný zájem a do budoucna lze očekávat ještě další růst tohoto trendu.

Líbil se vám článek?

Zdroj: Renault

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme