Logo EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Elektrický náklaďák od Tesly se do výroby jen tak nedostane. Nejsou baterie

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
27. 3. 2021, 20:55
Martin Bárta
Tesla Semi - elektrický tahač návěsů
Tesla Semi - elektrický tahač návěsů
Foto: Tesla

  Diskuze (1 příspěvek)
Vložit

Už za několik měsíců to budou čtyři roky co Elon Musk, majitel a tvář největšího výrobce elektromobilů Tesla představil náklaďák na baterie – Tesla Semi. Už na tiskové konferenci Musk informoval, že měl truck započít svou výrobu v roce 2019. V současnosti jsou ale další dva roky od plánované výroby pryč a truck stále nikde.

Autopilot s dojezdem až 805 kilometrů

Slibované technologie jako je dojezd 805 kilometrů na jedno nabití, možnost rychlodobíjení na 80 % za pomoci Tesla Megacharger do půl hodiny a autopilot, který dokáže na dálnici částečně automatickou jízdu i bez pomoci řidiče udělaly z Tesla Semi velkou celebritu.

Pro mnoho nejen amerických společností by totiž podobný nákladní tahač byl vstupenkou k ekologické dopravě bez emisí skleníkových plynů. Firmy by si tak mohly vybudovat i lepší renomé v oblasti ekologie. Slibovaný náklaďák ale v současné době stále není v prodeji a zbylo po něm jen ticho po pěšině.

Bližší informace o tom, v jakém stavu je uvedení náklaďáku od světové elektromobilové jedničky ale přinesl sám Elon Musk na Twitteru, kde často odpovídá fanouškům i komunikuje oficiální informace firmy.

Problém je jednoduchý: baterie

Jeden americký fanoušek se tak přímo Muska zeptal, jak to vypadá s truckem Tesla Semi. Odpověď od Muska se potom na sociální síti objevila o pár hodin později. Jak uvedl šéf Tesly, v současné době není možné uvést nákladní tahače do prodeje z jednoduchého důvodu: nejsou bateriové články.

Ve stejné odpovědi ale Elon Musk informuje i tom, že by se tento stav měl zlepšit pravděpodobně v příštím roce a Tesla Semi by tak mohla jít do prodeje.

Pokud ovšem dění okolo tohoto excentrického miliardáře sledujete, tak jistě tušíte, že termíny o kterých informuje nebývají moc často reálné a rozdíl v opravdovém uskutečnění plánů může činit mnoho let.

Líbil se vám článek?

Zdroj: RED

  Diskuze (1 příspěvek)


Doporučujeme


TémataKrajské zprávy