EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Elektrický náklaďák od Tesly se do výroby jen tak nedostane. Nejsou baterie

Autor: Martin Bárta
FacebookKomentáře
27. 3. 2021, 20:55
Martin Bárta

Od představení ekologického náklaďáku Tesla Semi už brzy uplynou čtyři roky. Zatím ale bylo kolem jeho prodejů jen ticho po pěšině. Mlčení teď prolomil sám majitel Tesly Elon Musk: náklaďák zatím nebude - nejsou baterie.

Tesla Semi - elektrický tahač návěsů
Tesla Semi - elektrický tahač návěsů
Foto: Tesla

Už za několik měsíců to budou čtyři roky co Elon Musk, majitel a tvář největšího výrobce elektromobilů Tesla představil náklaďák na baterie – Tesla Semi. Už na tiskové konferenci Musk informoval, že měl truck započít svou výrobu v roce 2019. V současnosti jsou ale další dva roky od plánované výroby pryč a truck stále nikde.

Autopilot s dojezdem až 805 kilometrů

Slibované technologie jako je dojezd 805 kilometrů na jedno nabití, možnost rychlodobíjení na 80 % za pomoci Tesla Megacharger do půl hodiny a autopilot, který dokáže na dálnici částečně automatickou jízdu i bez pomoci řidiče udělaly z Tesla Semi velkou celebritu.

Pro mnoho nejen amerických společností by totiž podobný nákladní tahač byl vstupenkou k ekologické dopravě bez emisí skleníkových plynů. Firmy by si tak mohly vybudovat i lepší renomé v oblasti ekologie. Slibovaný náklaďák ale v současné době stále není v prodeji a zbylo po něm jen ticho po pěšině.

Bližší informace o tom, v jakém stavu je uvedení náklaďáku od světové elektromobilové jedničky ale přinesl sám Elon Musk na Twitteru, kde často odpovídá fanouškům i komunikuje oficiální informace firmy.

Problém je jednoduchý: baterie

Jeden americký fanoušek se tak přímo Muska zeptal, jak to vypadá s truckem Tesla Semi. Odpověď od Muska se potom na sociální síti objevila o pár hodin později. Jak uvedl šéf Tesly, v současné době není možné uvést nákladní tahače do prodeje z jednoduchého důvodu: nejsou bateriové články.

Ve stejné odpovědi ale Elon Musk informuje i tom, že by se tento stav měl zlepšit pravděpodobně v příštím roce a Tesla Semi by tak mohla jít do prodeje.

Pokud ovšem dění okolo tohoto excentrického miliardáře sledujete, tak jistě tušíte, že termíny o kterých informuje nebývají moc často reálné a rozdíl v opravdovém uskutečnění plánů může činit mnoho let.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Štítky: Tesla, Elon Musk, Elektromobil
Autor: Martin Bárta, Zdroj: RED


  Diskuze (1 příspěvek)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví