EnergoZrouti.cz
HLAVNÍ STRÁNKAOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAENERGETIKAVODÍK

Diskuze: Vlastní auto bude jen výsadou bohatých, kvůli emisím i elektromobilům

← Zpět na článek

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé


Přihlásit se

MojeID Přihlásit přes MojeID
Seznam.cz Přihlásit přes Seznam.cz
Nemáte účet? Zaregistrujte se - je to jednoduché a zdarma


Všechny komentáře
 • odpovědětPavel Milde | 6. 5. 2021, 17:15

  Samozřejmě a to jen malé části. Pokud spočítáte nutnou spotřebu, vzhledem poměru náhrady k množství v současnosti používaných vozidel, a současnou výrobu elektrické energie, tak jen pro spotřebu ČR dojdete někam k potřebě 100 ks Temelínů. Kde je vezmete? Německo ruší cca 80 jaderných elektráren, čím nahradí jejich výrobu? A likvidace jaderky je nákladově zhruba stejná, jako stavba nové. Jo evropská unie to vyřeší, budeme pro Němce vyrábět energii, sami jezdit na kole a v rikšách. Vždyť už teď je celá tahle ekologie pouze o odsunutí zdroje znečištění od místa, kde se vozidlo skutečně provozuje. Jen třeba elektrárna Počerady vyprodukuje víc emisí než všechny náklaďáky v ČR, provozované a projíždějící, dohromady.

    1
  • Ikona uživatele

    Radek Peterka | 7. 5. 2021, 18:50

   Zajímavé. Kde jste to četl?Tak za prvé 100 Temelínů je pěkná blbost. A za druhé nemůže Německo rušit 8o jaderných elektráren,když nemá ani 20 reaktorů. To by na jednu jadernou elektrárnu připadalo míň jak 1/4 reaktoru. :-D

     0
 • odpovědětRadek Honek | 6. 5. 2021, 16:50

  No pak se ale demokrati diví, kde se berou takoví Hitleři, Okamuři....lidi budou volit takové"politiky" , když už nevidí východisko pro zdraví rozum a chtějí normálně žít. To jsem nevěděl, že cílem nařízení EU je dostat extrémisty k moci.

    0
 • odpovědětRadek Honek | 6. 5. 2021, 14:27

  Tak to by mě zajímalo, kdo bude volit strany, které naplno řeknou, že auto budou mít jen bohatí. Také bych si dovolil říct, že až lidi nebudou mit z vůle ekoteroristů jinou možnost, než neekologicky jezdit na baterky, tak se politika EU bude otřásat v zakladech. Stále jsou tam volení zástupci a ani jeden mi ještě neprozradil, jak na takovém běžném sídlišti se dá dobít elektromobil. To budeme tahat prodlužovačky z oken?! Nebo budeme trávit hodiny ve frontě u dobíjecí stanice?! Že po mořích plují obrovské nákladní lodě spalující mazut, tak to nikoho nepobuřuje?! Po 8 letech je elektromobil KO kvůli bateriím, ale mechanicky se zdá byt OK, tak to je eko. házet je do šrotu a vyrábět nové?! Nějak mi to celé pořád nedává smysl.

    2
  • Ikona uživatele

    petr ševčík | 6. 5. 2021, 16:13

   Cožpak nevíte, že před volbami všechny strany naslibují ráj na zemi? A ti zvolení po volbách ho zrealizují, ale jen pro sebe. Evidentně tady vidím snahu vytvořit propastný rozdíl, mezi nejbohatšími, a zbytkem. Dnes i ti průměrně bohatí, pokud chtějí, si mohou elektrošmejd koupit. Ale až zruší dotace, budou opravdu jen pro ty nejbohatší. A to je evidentně záměr.

     0
  • Ikona uživatele

    Věra Beranová | 6. 5. 2021, 15:37

   svatá pravda.....

     0
TémataKrajské zprávy