HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Diskuze: Stane se uhlí ekologickým zdrojem energie? Nová technologie ukazuje, že možná ano

← Zpět na článek

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé


Přihlásit se

MojeID Přihlásit přes MojeID
Seznam.cz Přihlásit přes Seznam.cz
Nemáte účet? Zaregistrujte se - je to jednoduché a zdarma


Všechny komentáře
 • odpovědětDon Haunter | 29. 11. 2021, 21:58

  Hmm... Nechápu kdo si to proloboval, asi majitel uhelného dolu. Problém je v energii, kterou uhlí obsahuje... třeba U235 jí má krapet víc... Energetický obsah jedné pelety jaderného paliva (4.8g) je 1,87.10^4MJ a může nahradit 1,6 t hnědého uhlí, 880 kg černého uhlí nebo 438 kg benzínu.

    0
 • odpovědětJosef Štěpán | 29. 11. 2021, 12:09

  Před 50 lety jsem pracoval na úkolu podzemního zplynování uhlí, úkol byl realizován až pro provoz elektrálny dodávajícíproud do sítě.Provoz bez těžby pevných odpadú popílku a devastace území byl z hledicka ekologie nesporný.Serarace vodku nejspíše možná.Podívat se na tuto technologii s odstupem času?

    1
  • Ikona uživatele

    Stanislav Krejcar | 29. 11. 2021, 17:06

   Souhlasím s vámi. Problém smogu se snažil řešit i před těmi padedsáti lety - a nejen v zemích RVHP. Elektrické odlučovače popílku s následným jeho využitím ve stavebnictví. Problém byl v elektrické spotřebě, kdy toto nebylo ekonomicky v té době odůvodnitelný. Takže odlučovače byly sice nainstalované ale nepoužívaly se byly vypnuté pokud zrovna jednu ročně se nekontrolovala socialistická čistota ovzduší. Pokud si vezmete kontrukci kotlových zařízení v roce 1950 a 1970 tak i tam se vývoj a zmněny daly poznat . Mám na mysly kotelní zařízení tř. 1-4 . U kotelních zařízení nízkotlaku a ........ se nebavím. Nevím na vodíkové medium a jeho výrobu rozkladem H2O atd . nejsem schopen. Nemám spš jaderku. !

     0
TémataKrajské zprávy