EnergoZrouti.cz

Diskuze: Majitelé plynových kotlů získají v příštím roce dotaci na jejich výměnu

← Zpět na článek

Reagujete na komentář:
„Super část zaplatí dotace a ten zbytek vezmu kde? Kradu snad jako naši politici?????“ Zrušit

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

MojeID Přihlásit přes MojeID
Seznam.cz Přihlásit přes Seznam.cz
Nemáte účet? Zaregistrujte se - je to jednoduché a zdarma

Všechny komentáře
  • odpovědětPetr Novák | 28. 9. 2022, 14:37

Pane Fialo poraďte mi jak mám šetřit energie- bydlíme v památkové zóně - pouze zóně - památkáři nám nedovolí žádné zateplení ani výměnu oken - už jsme se o to snažili,ale bez úspěchu - verdikt památkářů je, že je nezajímá energetická náročnost domu, takže nemohla být ani žádná dotace . Kotel na plyn mám cca 29 let, zasloužil by si výměnu, celou dobu je bezporuchový, jaké možnosti topení mi navrhnete, když bychom chtěli kotel vyměnit ? Proč vyhlašujete dotaci na výměnu kotlů až příští rok, když je potřeba šetřit už od této zimy ? Moc tomu nerozumím stále dokola opakujete o nutnosti šetřit a jak lidem pomáháte a pak slibujete dotaci po topném období? A to ještě nikdo neví co si vymyslíme, aby nikdo nemohl na dotaci dosáhnout. Myslíte na lidi v historickém centru a zóně, kde se památkáři postarají o to, aby na těchto domech nemohlo být třeba TČ nebo fotovoltaika na střeše ?

0
  • odpovědětMiloslav Šulc | 25. 9. 2022, 01:22

Tohle měli udělat před rokem ale to nás přesvědčovali o opaku ...kupujte nové plynové kotle a i když bez dotace jsem si pořídil kondenzační a nelituju toho ...mám sice zateplený baràk ale starší a do drahého TC bych stejně nešel a že by potom lidi zrovna šíleli to jsem okolo sebe nezaznamenal ...

2
  • odpovědětPavel Molík | 24. 9. 2022, 12:12

Ale vždyť před nedávnem vytvářeli obrovský tlak státní úředníci na občany s tím, že si mají pořídit plynové kotle. Chápu, že vláda Fialy a spol. u nás pod kuratelou Bruselu buduje příkaznický režim resp. polistopadovou diktaturu, ale tentokrát v případě výměny kotlů to už naši byrokratičtí prikázčici notně přehánějí, podle jejich stupidních představ bychom zřejmě měli kotle měnit každý rok.

2
  • odpovědětJiří Drahoš | 23. 9. 2022, 20:19

To jsem očekával už letos když jsem potřeboval vyměnit poruchový plynový kotel, teď když jsem koupil nový plynový kotel tak mě to je úplně k ničemu . Díky Vládo zase jsi mě nechala padnout .

2
  • odpovědětJindřich Šlingr | 23. 9. 2022, 09:36

To bych chtěl vidět jak vše vyřídí za den od května čekám na dotaci na fotovoltaiku Zase lžou jako když tisknou papír snese všechno

5

• odpovědětZdeněk Jinek | 22. 9. 2022, 21:16

Chtěl jsem dotaci na tepelné čerpadlo a bylo mi řečeno ,že nemám nárok,protože kotel dakon ,který spaluje uhlí splňuje normu euro 3.

3
  • odpovědětMilan Štrupl | 22. 9. 2022, 19:28

To je úplně k ničemu - ve velkých městech není za plyn absolutně žádná náhrada - předělat topení na elektřinu znamená platit 2-5xvíc a rozkopat celý byt a pokud to udělají všichni, tak to neutáhnou páteřní rozvody v domě ani na ulici.. Postavit v panelácích a činžácích komíny a topit uhlím je nesmysl. Tepelné čerpadlo je velká 200kilová kráva co dělá kravál a není kam dát a navíc ohřívá vodu jen maximálně na 45°C a tím normální byt nevytopíte ani omylem - to je do novostavby pasivního domu. Pro zelené fanatiky - tohle není z mé hlavy, konzultoval jsem to s firmou, která čerpadla montuje a mají eminentní zájem ty předražený krámy prodávat a pán sám došel k tomu, že to prostě není ve městech kam dávat a i když náhodou ano, tak to byt bez dohřívání elektřinou nevytopí ani omylem a to vyjde na mnohem dráž než plyn. EU to jako vždy totálně podělala a nedomyslela energetiku - jen rozkazují, poroučí, zakazují a vůbec je nezajímá, že neexistuje pro stovky milionů lidí v Evropě žádná obnovitelná alternativa - jedině se oběsit. Navíc už nyní je fatální nedostatek elektřiny a čím víc lidí bude topit elektřinou a čerpadly a čím víc elektromobilů, tím budeme ve větší pr..eli. Ti bezpáteřní papaláši z Bruselu rozhodují asi tak, jako zakázat koně a nemít funkční benzínový motor.. Stejné zvěrstvo prohlasovali se zákazem benzínových aut - elektromobil je záležitost pro horních 10tis, co si kupují každý rok nové auto a ne pro běžné lidi. Palaláši si jako kdysi šlechta upravují svět tak, aby vyhovoval jim a plebs kašlou...

9
    • Ikona uživatele

Libor Kniezek | 23. 9. 2022, 18:37

Výběr vhodného tepelného čerpadla opravdu není tak jednoduchý jako třeba výběr plyn. kotle. Osobně mám zateplený menší domek na menším pozemku a málo místa pro větší skříň čerpadla doma. Ale i pro taková mista existuje řešení a sice monoblok venkovní čerpadlo. Těch 45 st. jak píšete je nesmysl, možná u několika málo typů. Opravdu se většinou dá najít řešení, i s nízkou hladinou hluku. Co vadí mně je předražený tento segment trhu z důvodu převisu poptávky a kvůli dotacím.

0
  • odpovědětVladimír Melichar | 22. 9. 2022, 17:24

Když jste tak chytrý, co poradíte lidem v bytových domech kteří jsou na plynu zcela závislí, neboť tam není dostatečná kapacita el. sítí. Navíc většina plynu se spotřebovává v průmyslu. Navíc díky podpoře soláru apod. jsou potřeba plynové elektrárny jako špičkový zdroj. Takže mnoho příznivců tepelných čerpadel vlastně topí plynem!

7
  • odpovědětPetr Dočkal | 22. 9. 2022, 17:19

Zrušte všechny dotace, je to totálně nespravedlivé. Většinou ten, co si vše udělal za své z předstihem, okna, zateplení, kotel nikdy zpětně nedostal nic, a ten který nedělal nic má dotace? Stejně je pobírají ti, co je nepotřebují, protože doplatek nad dotaci si mohou dovolit jen ti bohatší.

2
  • odpovědětMirka Filipová | 22. 9. 2022, 16:26

pořád nechápu co nám ten putin provedl, že se plynu zbavujeme. Za ty vysokí ceny si můžeme sami.

5

• odpovědětMirek Jánský | 22. 9. 2022, 16:22

sice to pomůže od rusáka ale nepomůže to od smradu. Ve městě, kde má většina lidí plynový kotel se hned na začátku topný sezóny nedá dejchat protože všichni začali v těch svých krbech pálit kdejaký bordel aby ušetřili... Zakázal bych jim spíš pálit všechno co kolem najdou

3
  • odpovědětJana Tomášková | 22. 9. 2022, 15:57

Super část zaplatí dotace a ten zbytek vezmu kde? Kradu snad jako naši politici?????

3
    • Ikona uživatele

Ivan Procházka | 23. 9. 2022, 10:37

Frantík Jetel píše: A co by jste jako chtěla? Dotaci na pořízení plynového kotle jste dostali a teď další dotaci na jeho výměnu a ještě je to málo?? Všichni dnes mají pocit, že se o ně někdo musí starat. Samá dotace a kdo to asi zaplatí. Dotaci za pořízení plyn. kotle jsem nedostal, a není mně jasný, proč bych měl současný plyn. kotel měnit. Krom toho TČ je humbuk na lidi, když se vezmou veškeré náklady na jeho pořízení, údržbu, montáž a instalaci, tak se budete divit. A potom čekejte na zdražení elektrické energie, která čerpdlo krmí a dudete se divit i ušima., takže Frantík hoď se do klidu a začni počítat!!! Frantíku, já žádnou dotaci na plynový kotel nedostal

2
    • Ikona uživatele

Franta Jetel | 22. 9. 2022, 16:20

A co by jste jako chtěla? Dotaci na pořízení plynového kotle jste dostali a teď další dotaci na jeho výměnu a ještě je to málo?? Všichni dnes mají pocit, že se o ně někdo musí starat. Samá dotace a kdo to asi zaplatí.

3
  • odpovědětZdeněk Koutný | 22. 9. 2022, 15:54

Díky současné vládě, že opravdu dělá něco co je vidět a do budoucna nám může pomoci zbavit se téhle šílené závislosti. Já už jsem se plynového kotle zbavil vloni a využívám tepelné čerpadlo společně s krbem. Neměnil bych.

2
    • Ikona uživatele

Petr Dočkal | 22. 9. 2022, 18:43

V bytovém domě nebo paneláku, či ve firmě ?

4
  • odpovědětPavel Novotný | 22. 9. 2022, 15:50

Tohle už tu mělo být dávno. Vyházet všechny plynové kotle do sběren a Putin se může jít bodnout!

4
    • Ikona uživatele

Jaroslav Dáňa | 22. 9. 2022, 19:40

a copak Vám udělal - plyn stačí objednat a zaplatit. Ono je asi lepší tahat sem plyn z usa a radši platit šílené ceny za nic.

4
Témata

Krajské zprávy