HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍOBNOVITELNÉ ZDROJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Diskuze: Zákaz spalování zemního plynu se blíží, Rusko už chystá přechod na vodík

Zpět na článek

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé


Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID
Přihlásit přes Seznam.cz
Nemáte účet? Zaregistrujte se - je to jednoduché a zdarma


Všechny komentáře
 • odpovědětZdeněk Vidlička | 27. 8. 2021, 16:55

  jojo všechno zakazujte rádoby eko šmejdi taky znám pár takových bydlí v centru města na tramvaj to má minutu do práce 5min. tramvají a auto nikdy nepotřeboval protože ani neumí řídit a někteří mají na autobus 30 min.pěšky a dalších 45min. v autobuse. Takového idiota bych chtěl vidět jak by jsi poradil zas....ní měšťácí

    0
 • odpovědětPetr Černohorský | 11. 8. 2021, 10:29

  Dovolím si trochu polemizovat, metan CH4 jak většina z nás ví je horším skleníkovým plynem než CO2 tedy mi připadá jako logické ho co nejvíce spálit, pokud bude existovat technologie, která přemění vyfukovaný plyn na uhlík a kyslík, tak proč ne, ale přestat spalovat zemní plyn je nesmysl.

    0
 • odpovědětDaVan DaVan | 9. 8. 2021, 21:46

  Větší hovadiny jsem dlouho nečetl. Co tady autor píše je sci-fi. To se nikdy nestane, stejně jako elektromobilita. Jediné co dává smysl jsou syntetická paliva. Vše bez investicí do nabíjecích stanic, posílení rozvodů, výstavby dalších elektráren a v druhém případě obrovských investic do přestavby plynovodů na vodík. Z toho zezelenání mozků mám vážný strach. Díky obnovitelné energii, jak tomu říká Brusel a krmí tím milióny lidí, si ohříváme planetu. Co myslíte že produkuje fotovoltaický panel... Hodně málo elektrické energie na metr čtvereční, ale spousta odpadního tepla díky tmavé barvě. Teplo je vyzařováno do okolí a ohřívá dále víc a víc planetu. A kdo má alespoň trochu znalosti v oboru elektro, je mu jasné že účinnost panelů s teplou klesá. Takže čím více svítí a je teplo, vyrábí panel méně el. energie. Opravdu skvělý směr, kterým se lidstvo vydalo.

    1
  •  Vladimír Losík | 22. 8. 2021, 09:39

   V podstatě souhlasím s Vámi. Chtějí zrušit JE, uhelné elektrárny a vyrábět vodík. K tomu, stejně jako na výrobu baterií pro elektromobily je potřeba další elektřina. Kde ji chtějí brát, když se mají dnešní zdroje elektřiny dosti značně likvidovat? Příspěvek Jakuba Ševců je typicky zelený. Všechno je OK, ale odkud se vezme elekřina na ty nové technologie, o tom ani slovo. Nemá hlavu v písku, ale určitě v oblacích; z písku se dá hlava vytáhnout, ale z oblaků hrozí pád na tvrdou zem. Pochybuji o tom, že by se Rusko chystalo přejít na vodík - muselo by vystavět spoustu nových plynovodů, které by byly schopné vodík transportovat. Možná pro místní spotřebu, ale těžko pro export.

     0
  •  Jakub Ševc | 11. 8. 2021, 07:50

   Hovadina je spis vas komentar. Vodikove clanky, elektrolyzery, vodikovy prumysl, vodikova mobilita- to vse je technologicky daleko jednodussi nez jaderna fuze. To ze to bude velmi drahe, o tom neni pochyb. A ano, zaplatime to my! Jenze nemame jinou moznost. Leda patrite mezi ty, kteri strkaji hlavu do pisku a tvari se, ze globalni oteplovani je vymysl.

     0
TémataKrajské zprávy