EnergoZrouti.cz

Diskuze: Majitelé plynových kotlů získají v příštím roce dotaci na jejich výměnu

← Zpět na článek

Reagujete na komentář:
„Když jste tak chytrý, co poradíte lidem v bytových domech kteří jsou na plynu zcela závislí, neboť tam není dostatečná kapacita el. sítí. Navíc většina plynu se spotřebovává v průmyslu. Navíc díky podpoře soláru apod. jsou potřeba plynové elektrárny jako špičkový zdroj. Takže mnoho příznivců tepelných čerpadel vlastně topí plynem!“ Zrušit

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

MojeID Přihlásit přes MojeID
Seznam.cz Přihlásit přes Seznam.cz
Nemáte účet? Zaregistrujte se - je to jednoduché a zdarma

Všechny komentáře
  • odpovědětPetr Novák | 28. 9. 2022, 14:37

Pane Fialo poraďte mi jak mám šetřit energie- bydlíme v památkové zóně - pouze zóně - památkáři nám nedovolí žádné zateplení ani výměnu oken - už jsme se o to snažili,ale bez úspěchu - verdikt památkářů je, že je nezajímá energetická náročnost domu, takže nemohla být ani žádná dotace . Kotel na plyn mám cca 29 let, zasloužil by si výměnu, celou dobu je bezporuchový, jaké možnosti topení mi navrhnete, když bychom chtěli kotel vyměnit ? Proč vyhlašujete dotaci na výměnu kotlů až příští rok, když je potřeba šetřit už od této zimy ? Moc tomu nerozumím stále dokola opakujete o nutnosti šetřit a jak lidem pomáháte a pak slibujete dotaci po topném období? A to ještě nikdo neví co si vymyslíme, aby nikdo nemohl na dotaci dosáhnout. Myslíte na lidi v historickém centru a zóně, kde se památkáři postarají o to, aby na těchto domech nemohlo být třeba TČ nebo fotovoltaika na střeše ?

0
  • odpovědětMiloslav Šulc | 25. 9. 2022, 01:22

Tohle měli udělat před rokem ale to nás přesvědčovali o opaku ...kupujte nové plynové kotle a i když bez dotace jsem si pořídil kondenzační a nelituju toho ...mám sice zateplený baràk ale starší a do drahého TC bych stejně nešel a že by potom lidi zrovna šíleli to jsem okolo sebe nezaznamenal ...

2
  • odpovědětPavel Molík | 24. 9. 2022, 12:12

Ale vždyť před nedávnem vytvářeli obrovský tlak státní úředníci na občany s tím, že si mají pořídit plynové kotle. Chápu, že vláda Fialy a spol. u nás pod kuratelou Bruselu buduje příkaznický režim resp. polistopadovou diktaturu, ale tentokrát v případě výměny kotlů to už naši byrokratičtí prikázčici notně přehánějí, podle jejich stupidních představ bychom zřejmě měli kotle měnit každý rok.

2
  • odpovědětJiří Drahoš | 23. 9. 2022, 20:19

To jsem očekával už letos když jsem potřeboval vyměnit poruchový plynový kotel, teď když jsem koupil nový plynový kotel tak mě to je úplně k ničemu . Díky Vládo zase jsi mě nechala padnout .

2
  • odpovědětJindřich Šlingr | 23. 9. 2022, 09:36

To bych chtěl vidět jak vše vyřídí za den od května čekám na dotaci na fotovoltaiku Zase lžou jako když tisknou papír snese všechno

5

• odpovědětZdeněk Jinek | 22. 9. 2022, 21:16

Chtěl jsem dotaci na tepelné čerpadlo a bylo mi řečeno ,že nemám nárok,protože kotel dakon ,který spaluje uhlí splňuje normu euro 3.

3
  • odpovědětMilan Štrupl | 22. 9. 2022, 19:28

To je úplně k ničemu - ve velkých městech není za plyn absolutně žádná náhrada - předělat topení na elektřinu znamená platit 2-5xvíc a rozkopat celý byt a pokud to udělají všichni, tak to neutáhnou páteřní rozvody v domě ani na ulici.. Postavit v panelácích a činžácích komíny a topit uhlím je nesmysl. Tepelné čerpadlo je velká 200kilová kráva co dělá kravál a není kam dát a navíc ohřívá vodu jen maximálně na 45°C a tím normální byt nevytopíte ani omylem - to je do novostavby pasivního domu. Pro zelené fanatiky - tohle není z mé hlavy, konzultoval jsem to s firmou, která čerpadla montuje a mají eminentní zájem ty předražený krámy prodávat a pán sám došel k tomu, že to prostě není ve městech kam dávat a i když náhodou ano, tak to byt bez dohřívání elektřinou nevytopí ani omylem a to vyjde na mnohem dráž než plyn. EU to jako vždy totálně podělala a nedomyslela energetiku - jen rozkazují, poroučí, zakazují a vůbec je nezajímá, že neexistuje pro stovky milionů lidí v Evropě žádná obnovitelná alternativa - jedině se oběsit. Navíc už nyní je fatální nedostatek elektřiny a čím víc lidí bude topit elektřinou a čerpadly a čím víc elektromobilů, tím budeme ve větší pr..eli. Ti bezpáteřní papaláši z Bruselu rozhodují asi tak, jako zakázat koně a nemít funkční benzínový motor.. Stejné zvěrstvo prohlasovali se zákazem benzínových aut - elektromobil je záležitost pro horních 10tis, co si kupují každý rok nové auto a ne pro běžné lidi. Palaláši si jako kdysi šlechta upravují svět tak, aby vyhovoval jim a plebs kašlou...

9
    • Ikona uživatele

Libor Kniezek | 23. 9. 2022, 18:37

Výběr vhodného tepelného čerpadla opravdu není tak jednoduchý jako třeba výběr plyn. kotle. Osobně mám zateplený menší domek na menším pozemku a málo místa pro větší skříň čerpadla doma. Ale i pro taková mista existuje řešení a sice monoblok venkovní čerpadlo. Těch 45 st. jak píšete je nesmysl, možná u několika málo typů. Opravdu se většinou dá najít řešení, i s nízkou hladinou hluku. Co vadí mně je předražený tento segment trhu z důvodu převisu poptávky a kvůli dotacím.

0
  • odpovědětVladimír Melichar | 22. 9. 2022, 17:24

Když jste tak chytrý, co poradíte lidem v bytových domech kteří jsou na plynu zcela závislí, neboť tam není dostatečná kapacita el. sítí. Navíc většina plynu se spotřebovává v průmyslu. Navíc díky podpoře soláru apod. jsou potřeba plynové elektrárny jako špičkový zdroj. Takže mnoho příznivců tepelných čerpadel vlastně topí plynem!

7
  • odpovědětPetr Dočkal | 22. 9. 2022, 17:19

Zrušte všechny dotace, je to totálně nespravedlivé. Většinou ten, co si vše udělal za své z předstihem, okna, zateplení, kotel nikdy zpětně nedostal nic, a ten který nedělal nic má dotace? Stejně je pobírají ti, co je nepotřebují, protože doplatek nad dotaci si mohou dovolit jen ti bohatší.

2
  • odpovědětMirka Filipová | 22. 9. 2022, 16:26

pořád nechápu co nám ten putin provedl, že se plynu zbavujeme. Za ty vysokí ceny si můžeme sami.

5

• odpovědětMirek Jánský | 22. 9. 2022, 16:22

sice to pomůže od rusáka ale nepomůže to od smradu. Ve městě, kde má většina lidí plynový kotel se hned na začátku topný sezóny nedá dejchat protože všichni začali v těch svých krbech pálit kdejaký bordel aby ušetřili... Zakázal bych jim spíš pálit všechno co kolem najdou

3
  • odpovědětJana Tomášková | 22. 9. 2022, 15:57

Super část zaplatí dotace a ten zbytek vezmu kde? Kradu snad jako naši politici?????

3
    • Ikona uživatele

Ivan Procházka | 23. 9. 2022, 10:37

Frantík Jetel píše: A co by jste jako chtěla? Dotaci na pořízení plynového kotle jste dostali a teď další dotaci na jeho výměnu a ještě je to málo?? Všichni dnes mají pocit, že se o ně někdo musí starat. Samá dotace a kdo to asi zaplatí. Dotaci za pořízení plyn. kotle jsem nedostal, a není mně jasný, proč bych měl současný plyn. kotel měnit. Krom toho TČ je humbuk na lidi, když se vezmou veškeré náklady na jeho pořízení, údržbu, montáž a instalaci, tak se budete divit. A potom čekejte na zdražení elektrické energie, která čerpdlo krmí a dudete se divit i ušima., takže Frantík hoď se do klidu a začni počítat!!! Frantíku, já žádnou dotaci na plynový kotel nedostal

2
    • Ikona uživatele

Franta Jetel | 22. 9. 2022, 16:20

A co by jste jako chtěla? Dotaci na pořízení plynového kotle jste dostali a teď další dotaci na jeho výměnu a ještě je to málo?? Všichni dnes mají pocit, že se o ně někdo musí starat. Samá dotace a kdo to asi zaplatí.

3
  • odpovědětZdeněk Koutný | 22. 9. 2022, 15:54

Díky současné vládě, že opravdu dělá něco co je vidět a do budoucna nám může pomoci zbavit se téhle šílené závislosti. Já už jsem se plynového kotle zbavil vloni a využívám tepelné čerpadlo společně s krbem. Neměnil bych.

2
    • Ikona uživatele

Petr Dočkal | 22. 9. 2022, 18:43

V bytovém domě nebo paneláku, či ve firmě ?

4
  • odpovědětPavel Novotný | 22. 9. 2022, 15:50

Tohle už tu mělo být dávno. Vyházet všechny plynové kotle do sběren a Putin se může jít bodnout!

4
    • Ikona uživatele

Jaroslav Dáňa | 22. 9. 2022, 19:40

a copak Vám udělal - plyn stačí objednat a zaplatit. Ono je asi lepší tahat sem plyn z usa a radši platit šílené ceny za nic.

4
Témata

Krajské zprávy