Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Zvířata    Ovzduší    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Vysočina investuje další peníze do snížení energetické náročnosti budov

Zateplení fasády
Zateplení fasády
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

31. 7. 2020    07:00, komentáře

Kraj Vysočina pokračuje v realizaci dalších projektů na snižování energetické náročnosti budov ve svém majetku. Již v minulém roce kraj provedl rekonstrukci budov Nemocnice Jihlava s cílem zvýšení energetických úspor. Rekonstrukcí tak prošel pavilon A s informačním centrem, ambulancí ORL či nemocniční lékárnou. Nově opravené budovy prošly výměnou oken a dveří, zateplil se plášť budov i střecha.

Kraj tak nyní po úspěšných realizacích z minulých let pokračuje v dalších projektech na které se mi podařilo získat dotace z Operačního programu Životní prostředí. Rekonstrukce se tak dočkají objekty Nemocnice Třebíč, Nemocnice v Novém Města na Moravě, SO3 řemesel ve Velkém Meziříčí či Hotelové školy ve Světlé.

Díky realizaci opatření na úsporu energií se očekává snížení spotřeby energií v průměru o 44% a s tím i snížení emisí skleníkových plynů o 35%. Stavební práce na budovách by podle hejtmanství mohly začít ještě letos.

Zateplují i další města a kraje

Snižováním energetické náročnosti budov se zabývají i další města a kraje a to hlavně i díky dotačním titulům, které jsou v současnosti vypsané. Do budoucna se navíc očekává pokračování mnoha dotačních programů a přidávání nových tak aby mohlo být dosaženo energetických koncepcí Evropské unie.


Rekonstrukci budov ve své správě již dříve provedl například Liberecký kraj, který má k dispozici i software pro důkladný přehled o úsporách. Mezi roky 2016 – 2019 tak Liberecký kraj nejen díky zateplení ušetřil až 3,5 milionu korun, které by jinak musel na energie vydat.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Kraj Vysočina


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář