Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Vysočina investuje další peníze do snížení energetické náročnosti budov

Autor: Martin Bárta
Diskuze k článkuTwitter Facebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Zateplení fasády
Zateplení fasády
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Kraj Vysočina pokračuje v realizaci dalších projektů na snižování energetické náročnosti budov ve svém majetku. Již v minulém roce kraj provedl rekonstrukci budov Nemocnice Jihlava s cílem zvýšení energetických úspor. Rekonstrukcí tak prošel pavilon A s informačním centrem, ambulancí ORL či nemocniční lékárnou. Nově opravené budovy prošly výměnou oken a dveří, zateplil se plášť budov i střecha.

Kraj tak nyní po úspěšných realizacích z minulých let pokračuje v dalších projektech na které se mi podařilo získat dotace z Operačního programu Životní prostředí. Rekonstrukce se tak dočkají objekty Nemocnice Třebíč, Nemocnice v Novém Města na Moravě, SO3 řemesel ve Velkém Meziříčí či Hotelové školy ve Světlé.

Díky realizaci opatření na úsporu energií se očekává snížení spotřeby energií v průměru o 44% a s tím i snížení emisí skleníkových plynů o 35%. Stavební práce na budovách by podle hejtmanství mohly začít ještě letos.

Zateplují i další města a kraje

Snižováním energetické náročnosti budov se zabývají i další města a kraje a to hlavně i díky dotačním titulům, které jsou v současnosti vypsané. Do budoucna se navíc očekává pokračování mnoha dotačních programů a přidávání nových tak aby mohlo být dosaženo energetických koncepcí Evropské unie.


Rekonstrukci budov ve své správě již dříve provedl například Liberecký kraj, který má k dispozici i software pro důkladný přehled o úsporách. Mezi roky 2016 – 2019 tak Liberecký kraj nejen díky zateplení ušetřil až 3,5 milionu korun, které by jinak musel na energie vydat.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Kraj Vysočina

Diskuze (0 příspěvků)Další doporučené články