Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Vodafone v Evropě chce do roka síť poháněnou pouze obnovitelnými zdroji energie

iPhone
iPhone
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

21. 7. 2020, 08:00

Druhý největší světový mobilní operátor Vodafone informoval, že chce mít do července 2021 svou evropskou síť ze 100% pokrytou obnovitelnými zdroji energie. V České republice a Itálii to ale nebude žádná novinka – tyto sítě používají obnovitelnou energii již několik let.

Dalšími zeměmi, kde Vodafone provoz své sítě zajistí z obnovitelných zdrojů energie tedy vodních, solárních a větrných elektráren budou Spojené království, Německo, Španělsko, Portugalsko, Irsko, Řecko, Rumunsko, Albánie a Maďarsko.

Díky využití nízkoemisních zdrojů elektrické energie by tak Vodafone mohl snížit své emise uhlíku což má ostatně v plánu celosvětově. Snížení emisí by mohlo být až o 350 milionů tun celosvětově do roku 2030.

Vodafone zároveň uvedl, že díky projektům na snížení energetické náročnosti sítě dosáhl snížení celkově vypuštěných emisí skleníkových plynů o 38,5% na přenos jednoho petabajtu (PB) mobilních dat.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Vodafone

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články