Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Zvířata    Ovzduší    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Ve Velké Británii po 27 letech objevili pavouka považovaného za vyhynulého

Liščí pavouk
Liščí pavouk
Foto: Mike Waite / Surrey Wildlife Trust

3. 11. 2020    08:06, komentáře

Zástupci britské organizace Surrey Wildlife Trust, která se zabývá ochranou a podporou přírody a divoké zvěře v hrabství Surrey na více než 7 tisících hektarech půdy nedaleko Londýna se nyní povedl překvapivý objev. Ve výcvikovém prostoru Ministerstva obrany se mu totiž podařilo zachytit pavouka, který byl více než 27 let považován za vyhynulého.

Nalezení pavouka zajistily dvouleté noční výpravy

The Great Fox-Spider tedy v češtině Velký liščí pavouk byl odborníky naposledy pozorován na počátku devadesátých let. Díky tomu, že od té doby nebyl nikým spatřen, došlo k jeho zařazení na seznam vyhynulých živočichů. Jedná se přitom o jednoho z největších pavouků, kteří obývají přírodu Velké Británie.


Jelikož patří tito pavouci mezi noční tvory a přes den jsou skryti v podzemních obydlích, musel nadšenec do pavouků Mike Waite z organizace Surrey Wildlife Trust, který jej znovuobjevil strávit v posledních dvou letech mnoho hodin pozdě v noci s hledáním tohoto pavouka.


Právě to se mu nakonec i podařilo a objevil několik dospělých samců a jednu samici tohoto velkého pavouka, který měl průměr 55 mm, chlupaté a ostnaté končetiny.


Velký liščí pavouk loví pouze v noci a je pojmenován podle svého zvyku pronásledovat kořist delší dobu přes štěrk, kameny a písčitý terén než se na ni vrhne a otráví jedem. Snadné lovení kořisti mu umožňuje rychlý běh ale i osm očí, díky kterým má vynikající prostorové vidění.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Surrey Wildlife Trust


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář