Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

V pražské ZOO se narodil orangutan sumaterský s cennými geny

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 4 měsíci
Martin Bárta
Matka orangutana sumatérskeho s mládětem
Matka orangutana sumatérskeho s mládětem
Foto: Miroslav Bobek - ZOO Praha

Pražská ZOO má další důvod k oslavě, ve sváteční den 17. listopadu se totiž v narodil už třetí orangutan sumaterský v jejím chovu. Ten je navíc podle ředitele ZOO Praha Miroslava Bobka jediným pravnoučetem orangutanů, kteří do pražské ZOO přišli z lesů na Sumatře a má proto mimořádně cenný genetický kód.

Nejcennější genetický kód v Evropě

Nové mládě se narodilo jednatřicetileté Mawar, pro kterou jde už o čtvrtého potomka. Pro jeho devatenáctiletého otce Pagyho je to potom první potomek. Nově narozené mládě je prvním vnoučetem zesnulého Kamy, který se v pražské ZOO proslavil. Pro chovatele v ZOO jde už o třetího potomka orangutana sumaterského, který se v jejich péči narodil.

Mládě orangutana sumaterského , Miroslav Bobek - ZOO Praha
 Díky tomu, že nově narozené mládě je jediným pravnoučetem orangutanů ze Sumatry je pro ošetřovatele i celou ZOO velmi cenný. Podle ředitele Miroslava Bobka by navíc jeho genetický kód mohl patřit mezi nejcennější v celé Evropě.

Mládě je podle všeho zdravé a matka Mawar se o něj dobře stará o čemž svědčí i to, že od něj odhání svou starší dceru Diri. Chovatelé tak již nyní jen doufají, že vše dobře dopadne a oni tak budou moci slavit dvojitý svátek.

Líbil se vám článek?

Zdroj: ZOO Praha

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme