Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Klima    Odpady    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Lesy » Spojené státy se připojí k iniciativě za výsadbu miliardy stromů

Spojené státy se připojí k iniciativě za výsadbu miliardy stromů


Koruny stromů v lese
Koruny stromů v lese
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

28. 8. 2020    13:47

Jak oznámil na Twitteru ministr vnitra Spojených států amerických David Bernhardt, USA se oficiálně připojí k projektu výsadby stromů. Těch by mělo být v rámci projektu celosvětově vysazena celá jedna miliarda.

Jak uvedl ministr vnitra, bylo již za poslední tři roky mimo tento program vysázeno v USA více jak 58 milionů stromů a zapojení do tohoto programu by tak mělo úsilí ještě zvýšit a zachovat tak lesy i pro budoucí generace.


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.


Výsadba stromů pomůže splnit globální klimatické cíle

Platforma 1t.org, která má v plánu právě vysázení jedné miliardy stromů byla spuštěna v průběhu Světového ekonomického fóra v Davosu ve Švýcarsku. Jejím cílem je nejen výsadba nových stromů ale i zabránění odlesňování dalších ploch jejich ochranou.


Podle mnoha výzkumů je totiž výsadba stromů, která ovšem musí být promyšlená a o stromy musí být dále pečováno, jednou z možností jak pomoci ve zpomalení zvyšování teplot globálního klimatu. Stromy jsou totiž ve své podstatě velmi efektivní energetická zařízení, která umožňují přeměňovat oxid uhličitý na vodu a kyslík.


Aby byly splněny cíle dané klimatickou dohodou vzniklou na Pařížské klimatické konferenci, musí být globální oteplování udrženo pod 2°C ve srovnání s dobou před průmyslovou revolucí a právě stromy by tomuto cíli mohly napomoci. Připojení USA k tomuto programu tak může pomoci k dosažení cílů ještě rychleji.

USA pomohou s výsadbou, od Pařížské dohody ale odstupují

Spojené státy americké sice pomohou v aktuálním projektu s výsadbou a udržení lesů, na druhou stranu ale odstupují od cílů dohodnutých v rámci Pařížské konference o změně klimatu. Právě na té byly stanoveny cíle a závazky k udržení globální teploty pod dvěma stupni Celsia.


Jak ale poukazují ekonomové, může mít toto odstoupení od dohody prezidentem Donaldem Trumpem dalekosáhlejší důsledky nejen na životní prostředí ale i na ekonomiku Spojených států, kterou pravděpodobně poškodí.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: REDVýběr z článků