EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Sev.en Energy postavila nabíjecí stanice pro elektrokola na Krušnohorské magistrále

Autor: Martin Bárta
FacebookKomentáře
6. 7. 2020, 19:23
Martin Bárta
Cyklista v lese
Cyklista v lese
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Skupina Sev.en Energy začala ještě před začátkem letní turistické sezóny instalovat nové nabíječky elektrokol, které jsou v posledních letech čím dál tím častější náhradou běžných kol. Do provozu již bylo uvedeno deset nabíjecích stanic na Krušnohorské magistrále a ve městě Most – během léta by chtěla skupina postavit další desítky stanic hlavně v Ústeckém a Pardubickém kraji.

Díky kompletnímu vybavení nabíječky není nutné aby cyklisté na elektrokolech vozili s sebou těžké nabíječky nebo i nabíjecí kabely – ty je možné vypůjčit u provozovatele nabíječky. Najednou lze na jednom místě dobíjet až čtyři elektrokola. Každá dobíjecí stanice PowerBox.ONE by měla být kompatibilní až s 90% elektrokol na trhu a to i díky integraci specifických konstrukcí pro nabíjení Bosch a Shimano.

Díky nové síti dobíjecích stanic se čeká další oživení provozu těchto kol i díky delšímu dojezdu a lepší mobilitě nejen ve městě ale i v turistických cyklo-destinacích jakou je právě Krušnohorská magistrála.

Počet elektrokol na tuzemských cestách získává v posledních letech stoupající trend. Už v roce 2019 bylo každé čtvrté kolo prodané v ČR elektrokolem a prozatím se neočekává jakákoliv změna v tomto tempu růstu.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Autor: Martin Bárta, Zdroj: Sev.en Energy, iDnes.cz


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví