EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Prodej aut na elektřinu rostl v Německu meziročně o 90%

Autor: Martin Bárta
FacebookKomentáře
11. 7. 2020, 08:00
Martin Bárta
Místo pro nabíjení elektrických aut
Místo pro nabíjení elektrických aut
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Zatímco trh s osobními automobily zaznamenal v prvním pololetí v Německu historický propad o 35% v důsledku pandemie COVID-19, jedna položka ve statistice se přeci jen vymyká trendu a to registrace nových automobilů na alternativní pohon.

Díky 90 000 nově zaregistrovaných vozidel na alternativní pohony došlo k meziročnímu nárůstu o 90%. Největší podíl na tomto růstu mají plug-in hybridy, které zaznamenaly růst až o 190% na 47 000 zaregis­trovaných kusů a samozřejmě také automobily pouze na bateriové články, kterých bylo zaregistrováno něco přes 43 000 kusů a nárůst u nich tak činí 40%.

I přes pokles trhu s prodejem nových automobilů lze dále očekávat nárůst prodejů automobilů s alternativními pohony a to i díky navýšení příspěvku na jejich pořízení, který německá vláda zavedla pro podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Od 1. 7. je tak možné elektromobily s pořizovací cenou do 40 tis. eur pořídit s dotací 6000 eur namísto dosavadních 3000 eur. K této částce lze ještě přičíst další příspěvek 3000 eur, které jsou přímo od výrobce. Úspora 9000 eur tak je již velmi motivační. Podobné příspěvky také nedávno zavedlo Rakousko.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Autor: Martin Bárta, Zdroj: VDIK.de


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví