Logo EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Prodej aut na elektřinu rostl v Německu meziročně o 90%

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
11. 7. 2020, 08:00
Martin Bárta
Místo pro nabíjení elektrických aut
Místo pro nabíjení elektrických aut
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

  Diskuze (0 příspěvků)
Vložit

Zatímco trh s osobními automobily zaznamenal v prvním pololetí v Německu historický propad o 35% v důsledku pandemie COVID-19, jedna položka ve statistice se přeci jen vymyká trendu a to registrace nových automobilů na alternativní pohon.

Díky 90 000 nově zaregistrovaných vozidel na alternativní pohony došlo k meziročnímu nárůstu o 90%. Největší podíl na tomto růstu mají plug-in hybridy, které zaznamenaly růst až o 190% na 47 000 zaregis­trovaných kusů a samozřejmě také automobily pouze na bateriové články, kterých bylo zaregistrováno něco přes 43 000 kusů a nárůst u nich tak činí 40%.

I přes pokles trhu s prodejem nových automobilů lze dále očekávat nárůst prodejů automobilů s alternativními pohony a to i díky navýšení příspěvku na jejich pořízení, který německá vláda zavedla pro podporu ekonomiky po koronavirové krizi. Od 1. 7. je tak možné elektromobily s pořizovací cenou do 40 tis. eur pořídit s dotací 6000 eur namísto dosavadních 3000 eur. K této částce lze ještě přičíst další příspěvek 3000 eur, které jsou přímo od výrobce. Úspora 9000 eur tak je již velmi motivační. Podobné příspěvky také nedávno zavedlo Rakousko.

Líbil se vám článek?

Zdroj: VDIK.de

  Diskuze (0 příspěvků)


Doporučujeme


TémataKrajské zprávy