EnergoZrouti.cz
Můj profil        Vyhledávání
HLAVNÍ STRÁNKADOMÁCÍZAHRANIČNÍKRAJEELEKTROMOBILITAVODÍK

Praha zajistí recyklaci kávových kapslí Nespresso, využije k tomu současné šedé kontejnery

Autor: Markéta Bártová
FacebookKomentáře
25. 8. 2020, 10:08
Markéta Bártová

Ještě snažší recyklaci kapslí od kávy Nespresso by měla zajistit nová dohoda Prahy se společností Nestlé. Díky ní, bude možné vhazovat použité kapsle do šedých kontejnerů na kovový odpad a snáze je recyklovat. Kompletní náklady na recyklaci uhradí společnost.

Kávové kapsle Nespresso
Kávové kapsle Nespresso
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Radní hlavního města Prahy schválili spolupráci se společností Nestlé Česko s.r.o.. Ta je na našem trhu prodejcem nejprodávanějších kávových kapslí pod značkou Nespresso určených pro stejnojmenné kávovary.

Dohoda o spolupráci mezi společností a městem umožní odevzdávání zmíněných hliníkových kapslí do sběrných nádob města, díky kterému firma ještě zvýší míru recyklace těchto obalů. Spolupráce navíc Prahu nebude nic stát a firma tak zajistí kompletní proces recyklace.

Už v současné době nabízí společnost možnost recyklace těchto obalů a to prostřednictvím vlastního recyklačního systému. Použité kapsle lze střádat do pytle, který je možné při každé objednávce on-line či na prodejně získat zdarma a naplněný pytel použitými kapslemi pak odevzdat buď kurýrovi při převzetí nové kávy či přímo na některé z prodejen Nespresso.

Recyklace kapslí zajistí 100% využití surovin

Kapsle Nespresso jsou díky jejich 100% hliníkovému materiálu snadno opětovně recyklovatelné. Při recyklaci ať už odevzdáním od kontejnerů na kovový odpad po Praze či prostřednictvím zmíněného recyklačního programu jsou kapsle dále využity a jejich obsah, tedy kávová sedlina je využita jako hnojivo.


Příkladem, jak může být hliník z kapslí dále využit je společnost Jaguar, tedy výrobce automobilů. Ten pro díly svých automobilů využívá právě recyklovaný hliník.

Velká část kávových kapslí ale stále není předána k recyklaci

Jak informoval web ABC, většina z použitých kapslí Nespresso a to až 71 procent stále není předávána k recyklaci a končí tak na skládkách či ve spalovnách. Na společnost je tak dlouhodobě vyvíjen tlak k omezení tohoto odpadu a zvyšování míry recyklace.


I přes to, že spotřebitelé mají nyní dostatek možností k recyklaci končí velké množství odpadu právě na skládkách či ve spalovnách možná i z důvodu „lenosti“ spotřebitele. Pro toho je totiž stále jednodušší vyhodit kapsle do běžného domácího odpadu místo jeho střádání a recyklace. Pražský koncept by ale nyní mohl některé spotřebitele přesvědčit o snadnosti recyklace kapslí, které může snadno vyhodit s ostatním plechovým odpadem do šedých nádob.

A jaký je váš názor? Podělte se o něj v diskuzi

Autor: Markéta Bártová, Zdroj: MHMP, RED


  Diskuze (0 příspěvků)


TémataKrajské zprávyMuBu.cz - magazín, který vás baví
MuBu.cz - lifestylový magazín, který vás baví