Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Klima    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Odpady » Obyvatelé Olomouce opět vytřídili více odpadu

Obyvatelé Olomouce opět vytřídili více odpadu


25. 6. 2020    08:45

Obyvatelé Olomouce se za loňský rok opět zasadili o zvýšení množství vytříděného odpadu na území města. Do sběrových kontejnerů odevzdali 1402 tun papíru, 1435 tun plastů, více jak 2000 tun skla a 158 tun kovů. Olomouc a celý Olomoucký kraj se tak dlouhodobě drží na prvních příčkách pomyslného žebříčku množství vytříděných odpadů.

Vytříděné PET lahve
Olomouc tak svými programy na podporu třídění odpadů, které jsou i důsledkem reakce na výzvu Klimatické koalice plánuje do roku 2035 recyklovat minimálně 65 procent komunálního odpadu tedy odpadu sváženého v černých kontejnerech.

Samotná Olomouc tak podle odpadové firmy EKO-KOM ušetřila tříděním odpadů přes 204 milionů MJ energie v ekvivalentu přes 10 tisíc tun oxidu uhličitého. V celém systému EKO-KOM se tímto způsobem vloni uspořilo 21,6 milionu GJ energie a tedy 922 540 tun oxidu uhličitého.

Česká republika patří k rekordmanům v třídění odpadů, na každého obyvatele ročně připadá 51,3 kg vytříděného odpadu a odpad třídí více jak 70 procent Čechů pro které je po republice rozmístěno více jak půl milionu barevných kontejnerů na separovaný odpad.

EKO-KOM provozuje systém založení na spolupráci měst, obcí a podniků s kterými zajišťuje aby odpady byly vytříděny a využity jako druhotná surovina nebo zdroj energie. 

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Olomouc, EKO-KOMVýběr z článků