Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Klima    Odpady    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Voda » Nestlé snížilo spotřebu vody ve svých závodech, chce i redukovat množství produkovaných plastů

Nestlé snížilo spotřebu vody ve svých závodech, chce i redukovat množství produkovaných plastů


Tyčinka Nestlé
Tyčinka Nestlé
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

6. 8. 2020    07:00

Světový potravinářský gigant Nestlé zapracoval v souladu se svou politikou nastavenou již v roce 2010 na spotřebě vody a energií ve výrobě. Díky optimalizaci ve svých továrnách oznámil úspory až 49 % vody, 16 % energií a v souvislosti s tím i 73 % CO2.

Nestlé provedlo úpravy v tuzemských závodech Sfinx Holešov a Krupka a také Zora v Olomouci. Do změny výrobních procesů zapojil i závod Carpathia na Slovensku. Společnost z těchto závodů již od roku 2013 nevyváží žádný odpad na skládky ale všechen recykluje nebo energeticky využívá.

Společnost se také zabývá řešením nadměrné produkce plastů, které jsou tvořeny především obaly výrobků. Do roku 2025 by tak chtěla přejít na recyklovatelné nebo znovu použitelné obaly. Jedním z řešení pro lepší třídění je i využívání jednodruhových obalů které jsou snáze recyklovatelné. Společnost by díky změnám měla ročně dosáhnout úspory až 20 tun plastů.

Boj proti velkému množství plastových odpadů nedávno vyhlásil i maloobchodní potravinový řetězec Lidl, který chce každoročně ušetřit až 360 tun plastů.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: NestléVýběr z článků