Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Nestlé snížilo spotřebu vody ve svých závodech, chce i redukovat množství produkovaných plastů

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Tyčinka Nestlé
Tyčinka Nestlé
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Světový potravinářský gigant Nestlé zapracoval v souladu se svou politikou nastavenou již v roce 2010 na spotřebě vody a energií ve výrobě. Díky optimalizaci ve svých továrnách oznámil úspory až 49 % vody, 16 % energií a v souvislosti s tím i 73 % CO2.

Nestlé provedlo úpravy v tuzemských závodech Sfinx Holešov a Krupka a také Zora v Olomouci. Do změny výrobních procesů zapojil i závod Carpathia na Slovensku. Společnost z těchto závodů již od roku 2013 nevyváží žádný odpad na skládky ale všechen recykluje nebo energeticky využívá.

Společnost se také zabývá řešením nadměrné produkce plastů, které jsou tvořeny především obaly výrobků. Do roku 2025 by tak chtěla přejít na recyklovatelné nebo znovu použitelné obaly. Jedním z řešení pro lepší třídění je i využívání jednodruhových obalů které jsou snáze recyklovatelné. Společnost by díky změnám měla ročně dosáhnout úspory až 20 tun plastů.

Boj proti velkému množství plastových odpadů nedávno vyhlásil i maloobchodní potravinový řetězec Lidl, který chce každoročně ušetřit až 360 tun plastů.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Nestlé

Diskuze (0 příspěvků)Další doporučené články