Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Větrná energie » Největší offshore větrná elektrárna byla spuštěna. Vyrobí energii až pro 630 tisíc domácností

Největší offshore větrná elektrárna byla spuštěna. Vyrobí energii až pro 630 tisíc domácností


Větrná turbína Iberdrola
Větrná turbína Iberdrola
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

25. 8. 2020    08:36

Španělská energetická společnost Iberdrola uvedla do provozu pod svou dceřinou společnosti ScottishPower Renewables jednu z největších offshore větrných elektráren na světě. Nová větrná farma s názvem East Anglia ONE je umístěna v Severním moři a má instalovaný výkon 174 MW na 102 turbínách.

V plném provozu tak dokáže elektrárna vyrábět čistou energii pro 630 000 britských domácností což přiblíží Velkou Británii k jejímu plánu uhlíkové neutrality do roku 2050.Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.


Při výstavbě vzniklo až 3 500 nových pracovních míst

Jak společnost uvedla, na výstavbu nové větrné elektrárny bylo potřeba 2,5 miliardy liber (cca 72,5 miliardy korun) a vzniklo tak až 3 500 nových pracovních míst. Ostatně pracovníci to měli při výstavbě těžší jelikož museli žít v oddělených prostorech tak aby se vyhnuli kontaktu s lidmi mimo objekt kvůli přenosu COVID-19. Firma zároveň musela částečně upravit své plány a dopravovat materiál na místo menšími loděmi.


Společnost Iberdrola má nyní díky nové větrné elektrárně ještě větší portfolio jimi postavených projektů, které dohromady vytváří 12 000 MW elektrické energie.

Iberdrola připravuje i nový závod na výrobu zeleného vodíku

V současnosti největší projekt výroby zeleného vodíku po němž je nyní stále rostoucí poptávka díky jeho využití jako „zeleného paliva“ postaví společnost ve městě Puertollano v domovském Španělsku.


Nový projekt by měl přijít zhruba na 150 milionů EUR (téměř 4 miliardy korun) a jeho součástí bude 100 MW solární elektrárna, bateriové úložiště a systém pro výrobu vodíku.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: IberdrolaVýběr z článků