Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Zvířata    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Liberečtí studenti pomáhají ve vývoji malého městského elektromobilu Fido

Elektromobil Fido (zdroj: tuni.tul.cz)
Elektromobil Fido (zdroj: tuni.tul.cz)
Foto: Technická univerzity v Liberci

5. 7. 2020    08:40, komentáře

O tom, že na Technické univerzitě v Liberci (TUL) vzniká mnoho zajímavých projektů rozhodně nemůže být pochyb a to i díky nanomateriálům, kterými se technická univerzita proslavila a naposledy zapojila i do pomoci výrobou nanofiltrů do roušek během pandemie nemoci COVID-19.

Nyní se ale TUL společně s tuzemskou společností Combatra podílí na vývoji malého městského elektromobilu rozměrově podobnému Renaultu Twizzy s pracovním názvem Fido. Vyvíjený koncept by měl cílit na mladé řidiče do 15 let či kurýrní firmy. Vývojáři očekávají, že budou mít do září dokončený prototyp vozu a následně se budou snažit o získání homologizace vozidla k jeho provozu na pozemních komunikacích.

Jak uvedl Miloslav Kolomazník ze společnosti Combatra, společnost už vyjednávala i s potencionálním obchodním partnerem. Další komunikaci a pokračování obchodu ale zhatil koronavirus, odborníci se tak nyní soustředí primárně na dokončení konceptu.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Technická univerzita v Liberci


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář