Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Liberečtí studenti pomáhají ve vývoji malého městského elektromobilu Fido

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 8 měsíci
Martin Bárta
Elektromobil Fido (zdroj: tuni.tul.cz)
Elektromobil Fido (zdroj: tuni.tul.cz)
Foto: Technická univerzity v Liberci

O tom, že na Technické univerzitě v Liberci (TUL) vzniká mnoho zajímavých projektů rozhodně nemůže být pochyb a to i díky nanomateriálům, kterými se technická univerzita proslavila a naposledy zapojila i do pomoci výrobou nanofiltrů do roušek během pandemie nemoci COVID-19.

Nyní se ale TUL společně s tuzemskou společností Combatra podílí na vývoji malého městského elektromobilu rozměrově podobnému Renaultu Twizzy s pracovním názvem Fido. Vyvíjený koncept by měl cílit na mladé řidiče do 15 let či kurýrní firmy. Vývojáři očekávají, že budou mít do září dokončený prototyp vozu a následně se budou snažit o získání homologizace vozidla k jeho provozu na pozemních komunikacích.

Jak uvedl Miloslav Kolomazník ze společnosti Combatra, společnost už vyjednávala i s potencionálním obchodním partnerem. Další komunikaci a pokračování obchodu ale zhatil koronavirus, odborníci se tak nyní soustředí primárně na dokončení konceptu.

Líbil se vám článek?

Zdroj: Technická univerzita v Liberci

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme