Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Liberecký kraj podpoří dalších 450 žádostí o kotlíkové dotace na kotle a tepelná čerpadla

24. 6. 2020, 7:47

Liberecký kraj schválil prostřednictvím svého zastupitelstva další dotace na pořízení nových kotlů a tepelných čerpadel pro obyvatele kraje. V tomto případě se však nejedná o vyhlášení nového kola kotlíkových dotací ale pouze využití dalších projektů z takzvaného „zásobníku projektů“, tedy projektů na které v současném kole již nezbyly finance.

Liberecký kraj totiž nyní může požádat až celkem o 55 miliónů korun od Ministerstva životního prostředí a tak již připravuje projektovou žádost.

V současné chvíli má Liberecký kraj naplněn „zásobník“ zhruba z poloviny a další zájemci tak do něj mohou stále podávat žádosti o podporu. První peníze by měli zájemcům přicházet během podzimu 2020.

Aktualizováno: 29. 6. 2020
Dalších 500 milionů na kotlíkové dotace již získal i Moravskoslezský kraj a bude tak moci podpořit téměř osmi tisícům žadatelů, kteří budou moci díky kotlíkové dotaci vyměnit svůj kotel za ekologičtější a s nižšími náklady na vytápění.


Líbil se vám článek?

Zdroj: Liberecký kraj

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články