Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Zvířata    Voda    Vodík    Doprava    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Liberec přidává další kontejnery na plechovky, posiluje i nedostatečné svozy

Plechovky na nápoje
Plechovky na nápoje
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

14. 7. 2020, 08:00

Šedé kontejnery na kovový odpad, které se plní především plechovkami na nápoje a konzervami z domácností se v Liberci objevily ke konci roku 2018. Díky velkému úspěchu u občanů, který je snadno rozpoznatelný často zaplněnými nádobami přidal Liberec dalších 16 kontejnerů v červnu 2020.

Jak se brzy ukázalo, počet je stále nedostatečný a tak město přidává další tři kontejnery do ulic Údolní, Rudolfovská a Broumovská a zároveň informovalo, že svoz všech stanovišť bude častější. Tuto informaci rozhodně uvítají občané, kteří se často setkávali s tím, že jsou kontejnery naplněné i do pár hodin po jejich vyvezení.

Liberec se tak úspěšně přidal k dalším městům, které již přidali šedé kontejnery na třídění kovových obalů. Kov a primárně kovové nápojové plechovky jsou v posledních letech čím dál tím více oblíbené nejen u nealkoholických nápojů ale hlavně u piv. S tím jak přibývá plechovek roste samozřejmě i odpadů, který z nich vzniká a tak jsou nové kontejnery na místě: hliník z plechovek je totiž velmi dobře recyklovatelný.


Líbil se vám článek?

Zdroj: FB, Liberec.cz

Diskuze (0 příspěvků)


Další doporučené články