Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Globální oteplování    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Odpady » Krize zažehnána: výrobky Samsung už zase mohou do sběrných dvorů

Krize zažehnána: výrobky Samsung už zase mohou do sběrných dvorů


Mobilní telefon Samsung
Mobilní telefon Samsung
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

7. 8. 2020    16:51

V posledních dnech proběhla médii zpráva o ukončení zpětného odběru televizorů, mobilních telefonů a dalších výrobků korejského výrobce elektroniky Samsung v tuzemských sběrných dvorech. Podle vyjádření ministra Richarda Brabce by ale po dnešním jednání měl být již problém zažehnán.

Ministerstvu životního prostředí se nelíbila situace kdy společnost Samsung ukončila smlouvu s neziskovou společností Asekol, která provozuje jeden z kolektivních systémů zpětného odběru a přešla k systému jinému společnosti REMA. Ten ale nemá smlouvu s obecními sběrnými dvory a tak by nebyl tento odpad svážen.


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.


Poplatek za recyklaci zaplatíte už při nákupu nové elektroniky

Ministerstvu se situace nelíbila také z toho důvodu, že si každý občan při nákupu jakékoliv elektroniky platí takzvaný recyklační poplatek, díky kterému musí být zajištěn zpětný odběr těchto výrobků po skončení jejich životnosti.


V současné době se tak po jednání všech zúčastněných stran na ministerstvu dohodlo, že společnost REMA bude odpad výrobků od společnosti Samsung sama a bezplatně svážet ze všech obecních sběrných dvorů. Obci tak bude stačit zavolat na bezplatnou infolinku a společnost by měla odpad odvézt. Tato spolupráce tak bude prozatím bez smluv a ministerstvo plánuje situaci dále sledovat a podniknout další kroky pokud by společnost REMA neplnila dané sliby.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: MŽPVýběr z článků