Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Odpady    Klima    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Doprava » Kdy přijdou plně autonomní automobily? Podle Elona Muska už letos

Kdy přijdou plně autonomní automobily? Podle Elona Muska už letos


Rychlonabíječka Tesla
Rychlonabíječka Tesla
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

10. 7. 2020    12:27

Chytré automobily, které postupně nahradí řidiče už nejsou jen hudbou budoucnosti ale podle vyjádření Elona Muska prostřednictvím videa na světové konferenci umělé inteligence v Šanghaji jsou v plánu už během hodně blízké doby.

A to konkrétně do konce letošního roku už by Musk chtěl představit autonomní Teslu v kategorii 5, která si v provozu už poradí naprosto bez zásahu lidského řidiče.

V následujících letech se tak již nejspíše konečně dočkáme aut bez volantů, která nás po nasednutí bez našeho zásahu odvezou kam budeme potřebovat. Zároveň s tímto se tak dá očekávat, že majiteli aut budou spíše firmy poskytující přepravní služby než samotní koncoví zákazníci pro které už vlastnictví automobilu nebude nutností.

Díky autonomnímu řízení se očekává také snížení množství dopravních nehod u kterých už dnes tyto technologie mají vyšší úspěšnost než člověk a tedy jich zaviní větší množství. Překážkou v autonomním řízení tak nejspíše zůstane legislativa, která ve většině zemí není tomuto způsobu řízení prozatím nakloněna a neřeší také morální otázky při řízení „robotem“. Problémem může být také člověk a jeho obavy nasednout například do autobusu ve kterém není lidský řidič.

Ukázka autonomního řízení ve vozech Tesla
Přidat na Seznam.czVýběr z článků