Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Karlovarský kraj pořídí 150 nových autobusů na CNG

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 8 měsíci
Martin Bárta
Autobus na CNG
Autobus na CNG

Již brzy se cestující v Karlovarském kraji dočkají nového komfortu v hromadné dopravě ale také čistějšího vzduchu díky nákupu 150 kusů nových autobusů pro krajskou veřejnou dopravu. Nové autobusy budou poháněny stlačeným zemním plynem CNG, který při jejich provozu produkuje menší množství skleníkových plynů i prachových částic oproti provozu na motorovou naftu.

Kraj na modernizaci vozového parku připravil čtyři projekty v rámci žádostí o dotace v IROP (Integrovaný regionální operační program) a se všemi uspěl. Celkově tak na nákup získá dotaci přes 559 milionů korun. Kraj tak uhradí pouze DPH a desetiprocentní účast na projektu.

Kraj musel kvůli tomuto projektu také získat výjimku od Evropské komise protože chtěl zachovat současné rozdělení dopravy v kraji na menší dopravce místo provozu jedním velkým. Chtěli jsme totiž i nadále spolupracovat s malými a středními podniky, které autobusovou dopravu pro kraj provozují, místo toho, aby zanikly a lidé přišli o práci řekl náměstek hejtmana Martin Hurajčík.

Líbil se vám článek?

Zdroj: Karlovarský kraj

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme