Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Zvířata    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Karlovarský kraj pořídí 150 nových autobusů na CNG

Autobus na CNG
Autobus na CNG

21. 7. 2020    17:38, komentáře

Již brzy se cestující v Karlovarském kraji dočkají nového komfortu v hromadné dopravě ale také čistějšího vzduchu díky nákupu 150 kusů nových autobusů pro krajskou veřejnou dopravu. Nové autobusy budou poháněny stlačeným zemním plynem CNG, který při jejich provozu produkuje menší množství skleníkových plynů i prachových částic oproti provozu na motorovou naftu.

Kraj na modernizaci vozového parku připravil čtyři projekty v rámci žádostí o dotace v IROP (Integrovaný regionální operační program) a se všemi uspěl. Celkově tak na nákup získá dotaci přes 559 milionů korun. Kraj tak uhradí pouze DPH a desetiprocentní účast na projektu.

Kraj musel kvůli tomuto projektu také získat výjimku od Evropské komise protože chtěl zachovat současné rozdělení dopravy v kraji na menší dopravce místo provozu jedním velkým. Chtěli jsme totiž i nadále spolupracovat s malými a středními podniky, které autobusovou dopravu pro kraj provozují, místo toho, aby zanikly a lidé přišli o práci řekl náměstek hejtmana Martin Hurajčík.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: Karlovarský kraj


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář