Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Klima    Odpady    Energetika    Lesy    Vodík    Voda    Ovzduší    Doprava    Fosilní paliva    Úspora energií
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Zprávy » Klima » IKEA bojuje s globálním oteplováním „masovými“ kuličkami bez masa

IKEA bojuje s globálním oteplováním „masovými“ kuličkami bez masa


obchod IKEA
obchod IKEA
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

21. 7. 2020    14:08

O tom, že švédský nábytkářský řetězec IKEA dlouhodobě myslí na životní prostředí nejen při vývoji svých produktů ale i stavbě obchodních domů asi nemůže být pochyb. Nyní ale IKEA představuje další „eko“ novinku i ve svých restauracích. Tradiční švédské masové kuličky se totiž dočkají své obdoby bez masa.

Jelikož je živočišná výroba velkým producentem metanu a dalších skleníkových plynů, hledá IKEA i další společnosti dlouhodobě jiné možnosti, které produkci těchto plynů sníží. U IKEA jsou to nyní masové kuličky, které jsou pro ni tak typické. Místo kuliček z masa si od 1. srpna 2020 bude možné v tuzemských restauracích nábytkářského gigantu objednat i kuličky bezmasé.

Nové bezmasé kuličky by podle Jakuba Slavíka z IKEA Food Česká republika, Slovensko a Maďarsko měli zachovávat strukturu i chuť, která je masu velmi podobná – na své si tak přijdou i milovníci masa, kteří ale myslí na životní prostředí. Kuličky tak nově budou vhodné i pro vegetariány, vegany a flexitariány.

IKEA podle svých dat ročně v tuzemsku prodá 17 milionů masových kuliček a celosvětově pak více než miliardu. Pokud by se tedy podařilo obchodnímu řetězci přesvědčit alespoň 20% svých zákazníků k přechodu na bezmasou variantu, znamenalo by to snížení klimatické stopy společnosti v prodeji potravin o 8%.

Přidat na Seznam.cz

Zdroj: IKEAVýběr z článků