Logo EnergoŽrouti.cz
Můj profil      Vyhledávání
Hlavní stránka    DOMÁCÍ     ZAHRANIČNÍ     NÁZORY
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Zvířata    Lesy    Energetika    Fosilní paliva    Voda    Vodík    Doprava    
Úvod | DOMÁCÍ | ZAHRANIČNÍ | NÁZORY

Globální oteplování by v budoucnu mohlo mít na svědomí více lidských životů než všechny infekční nemoci dohromady

Autor: Martin Bárta
TwitterFacebook
před 7 měsíci
Martin Bárta
Tající ledovec
Tající ledovec
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

Podle vědců z University of California, Berkeley, University of Chicago a dalších, kteří jsou sdruženi v organizaci Climate Impact Lab by při pokračujícím globálním oteplování mohlo v budoucnu umřít větší množství lidí na jeho důsledek než na všechny infekční choroby dohromady.

Podle vědců, kteří analyzovali důvody úmrtí více jak 399 milionů osob ze 41 zemí světa což je přibližně 55 % světové populace zemře na přímé důsledky oteplování jako jsou extrémní horka pouze málo lidí. O to větší jsou však počty úmrtí na infarkt myokardu u osob s kardiovasku­lárními onemocněními což by mohlo být způsobeno velkými nároky na organismus, který musí věnovat značné úsilí na ochlazení se.

Nejvíce ohroženy jsou chudší vrstvy obyvatelstva

Podle odborníků by do roku 2100 při současném globálním oteplování mohlo v jeho důsledku umírat až 73 osob na 100 000 obyvatel což je podobná úmrtnost jako na všechny infekční nemoci dohromady a to včetně HIV, malárie, žluté zimnice a dalších.


Studie také uvádí, že ač mají růst globální teploty na svědomí hlavně lidé z bohatších vrstev obyvatelstva, doplácí na ně ale naopak ta chudší skupina. Osoby s nižšími příjmy si totiž často nemohou dovolit kvalitní zdravotní péči a ani potřebnou infrastrukturu jako jsou klimatizace.

Líbil se vám článek?

Zdroj: ImpactLab

Diskuze (0 příspěvků)Doporučujeme