Hlavní stránka    Domácí zprávy     Zahraniční zprávy
Elektromobilita    Globální oteplování    Odpady    Energetika    Lesy    Voda    Vodík    Ovzduší    Zvířata    Fosilní paliva    
Hlavní stránka | Domácí | Zahraniční

Globální oteplování by v budoucnu mohlo mít na svědomí více lidských životů než všechny infekční nemoci dohromady

Tající ledovec
Tající ledovec
Foto: Fotobanka Pixabay & Pexels

7. 8. 2020    14:43, komentáře

Podle vědců z University of California, Berkeley, University of Chicago a dalších, kteří jsou sdruženi v organizaci Climate Impact Lab by při pokračujícím globálním oteplování mohlo v budoucnu umřít větší množství lidí na jeho důsledek než na všechny infekční choroby dohromady.

Podle vědců, kteří analyzovali důvody úmrtí více jak 399 milionů osob ze 41 zemí světa což je přibližně 55 % světové populace zemře na přímé důsledky oteplování jako jsou extrémní horka pouze málo lidí. O to větší jsou však počty úmrtí na infarkt myokardu u osob s kardiovasku­lárními onemocněními což by mohlo být způsobeno velkými nároky na organismus, který musí věnovat značné úsilí na ochlazení se.

Nejvíce ohroženy jsou chudší vrstvy obyvatelstva

Podle odborníků by do roku 2100 při současném globálním oteplování mohlo v jeho důsledku umírat až 73 osob na 100 000 obyvatel což je podobná úmrtnost jako na všechny infekční nemoci dohromady a to včetně HIV, malárie, žluté zimnice a dalších.


Studie také uvádí, že ač mají růst globální teploty na svědomí hlavně lidé z bohatších vrstev obyvatelstva, doplácí na ně ale naopak ta chudší skupina. Osoby s nižšími příjmy si totiž často nemohou dovolit kvalitní zdravotní péči a ani potřebnou infrastrukturu jako jsou klimatizace.


Přidat na Seznam.cz

Zdroj: ImpactLab


Pondělník.

Přehled aktuálního dění každé pondělní ráno ve vaší schránce.
Výběr z článků
Komentáře
Bohužel, zatím nebyly přidány žádné komentáře k článku, buďte první!

Přidat komentář